ASKON Başkanı Çalışkan'dan Üç Aylar Mesajı

ASKON Başkanı Çalışkan'dan Üç Aylar Mesajı

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan Üç ayların başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Üç aylara erişmiş olmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşadığımızı belirten Çalışkan, “Göklerin nura gark olacağı, zeminin semavî sofralarla bezeneceği üç bereketli misafir; Recep, Şaban ve Ramazan aylarına erişecek olmanın manevi huzuru içerisindeyiz. Bu aylar maneviyatın ve dini duyguların yoğunluk kazandığı, yardımlaşma, birlik ve beraberliğimizin en üst noktaya ulaştığı, iyiliklerin ve güzelliklerin arttığı önemli ve özel zamanlardır” dedi. 

Pandemi süreci nedeniyle yaşanan zor günlerde maneviyatımıza önem vermemiz gerektiğini vurgulayan Çalışkan, “Geçen sene Mart ayından itibaren ülkemizi saran Koronavirüs salgını herkesi ciddi derecede etkiledi. Evlerimizde daha çok vakit geçirdiğimiz bu dönemde aile fertleriyle birlikte üç ayları fırsat bilerek maneviyatımıza yoğunlaşmalıyız. Koronavirüs’ten kurtulmak için dua etmeliyiz. Bir duayı da Çin zulmüne uğrayan Doğu Türkistan’daki kardeşlerimiz için etmeliyiz. Dünya’nın görmezden geldiği bu zulüm karşısında dualarımızla sessizliğe karşı çığlık olmalıyız. İslam ülkelerinin birlik ve beraberlikten kopmuş olmaları Doğu Türkistan, Suriye ve diğer İslam beldelerinde bugün kan ve gözyaşının akmasına sebep oluyor” dedi.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin ve âlem-i İslam’ın mübarek üç aylarını tebrik ediyorum. Üç aylar vesilesi ile İslam coğrafyasında birlik ve beraberliğin tesis edilmesini, kan ve gözyaşının bir an önce durmasını ve Koronavirüs’ ten tez vakitte kurtulmayı Ramazan’a sağlık ve sıhhatle kavuşmamızı Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER