Art Land Sanat Çalıştayı Sergisi Sanatseverleri Bekliyor

Art Land Sanat Çalıştayı Sergisi Sanatseverleri Bekliyor

Mersin Borcak Yaylası’nda bu yıl 2.’si gerçekleştirilen Arnica Art Land Sanat Çalıştayı’nda üretilen eserler, Yenişehir Belediyesi Ahmet Yeşil Sanat Galerisi’nde açılan sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Arnica Art Land Sanat Çalıştayı Kurucusu ve Danışma Kurulu Başkanı Senur Akın Biçer, Mersin’in adını sanatla özdeşleştirmeyi ve toplumda sanat okuryazarlığını güçlendirmeyi amaçlayan çalıştayın çeşitli etkinliklerle de geliştirileceğini belirtti. Açılışa Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da katıldı.Bu yıl, 14 Temmuz – 4 Ağustos 2023 tarihleri arasında birer haftalık üç dönem halinde düzenlenen 2. Arnica Art Land Sanat Çalıştayı’na 5 heykeltıraş ve 45 ressam katıldı. Farklı kuşaklardan, çeşitli tekniklerle çalışan sanatçılarımızın ortaya koyduğu heykeller ve resimlerin yer aldığı sergi, dün Yenişehir Belediyesi Ahmet Yeşil Sanat Galerisi’nde açıldı. Açılıştan önce gerçekleştirilen “Doğduğu toprağa akan sanat” başlıklı panele Arnica Art Land Sanat Çalıştayı Kurucusu ve Danışma Kurulu Başkanı Senur Akın Biçer, Çalıştayın Artistik Direktörü Denizhan Özer ve Mersinli ressam Ahmet Yeşil katıldı. Arnica markasının sanata verdiği önemi anlatan, Arnica Art Land Projesi’ne katılan sanatçıları Mersinli sanatçılarla buluşturmaya yönelik etkinlikler düzenleyeceklerini ifade eden Senur Akın Biçer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu topraklar, sanat ve sanatçı açısından çok önemli. Biz Arnica Art Land Sanat Çalıştayı ile yeniden sanatımızın doğduğu topraklara geliyoruz. Markamızın da kurucusu olan merhum babam Hasan Akın, estetik bakış açısına sahip bir mühendisti. Onun ruhuna bir saygı duruşu olarak ifade ettiğimiz bu çalıştay ile birlikte yeni sanat projelerini de hayata geçirmeye devam edeceğiz.”


Sergi 23 Ekim’e Kadar Açık Kalacak

Arnica Art Land Sanat Çalıştayı Artistik Direktörü Denizhan Özer çalıştay ve sergi sürecini özetlerken ressam Ahmet Yeşil, sanayi ve sanat buluşmasının önemine değindi, sanat toplumu oluşturmak için iş birliklerinin etkili olduğuna işaret etti. Panel, Ahmet Yeşil Sanat Galerisi Danışma Kurulu Üyesi Veli Mert’in moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Panelin ardından gerçekleştirilen açılış törenine Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve eşi Yıldız Pehlivan, Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve çok sayıda sanatsever katıldı.

23 Ekim’e kadar açık kalacak sergide 61 eser yer alıyor. 


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER