Adana'da Hayır Çarşısı'nın Açılışı Gerçekleştirildi

Adana'da Hayır Çarşısı'nın Açılışı Gerçekleştirildi

Adana Valisi Süleyman Elban Türkiye Diyanet Vakfı Çukurova Şubesi tarafından kurulan Hayır Çarşısı’nın açılışını gerçekleştirdi. Açılışta Vali Elban’a Çukurova Kaymakamı Mustafa Kaya ve İl Müftüsü Hasan ÇINAR eşlik etti.

Hayır Çarşısı ve İyilik Köprüsü’nün çalışmaları hakkında bilgi veren İl Müftüsü Hasan Çınar, ”Hayır Çarşımız, Sosyal Yardımlaşma Vakfımız, hayır sahiplerinin zekât ve sadakaları ile hayırsever vatandaşlarımızın bağışlarıyla kuruldu. Görevli arkadaşlarımız ev ziyareti marifetiyle ihtiyaç sahiplerini tespit ediyor, yardım yapılacak kişileri değerlendiriyorlar. İhtiyaç sahiplerinin durumuna göre belli periyotlarda gıda, temizlik ve giyecek yardımları gerçekleştiriyorlar” dedi.

İl Müftüsü Hasan Çınar’ın ardından konuşan Vali Elban, yardımlaşmanın ve özellikle ihtiyaç sahiplerine yardım etmenin dinimizin en temel emirlerinin başında yer aldığını ifade ederek “Bizler, komşusu aç iken tok yatmayı kınayan yüce bir dinin mensuplarıyız. Dolayısıyla aramızdaki yardımlaşmayı, dayanışmayı, birlik ve beraberliği güçlendirmeliyiz. Bugün açılışını yaptığımız Hayır Çarşı’sı da inşallah ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaşmakta önemli bir iyilik köprüsü vazifesi görecektir. Bununla birlikte en kısa sürede Yüreğir ve Seyhan İlçelerimizde de Hayır Çarşılarımızı açacak; ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşacağız. Bu vesileyle Hayır Çarşısı gibi fevkalade hayırlı bir hizmeti ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla buluşturan herkese, tüm hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışın ardından Vali Elban ve beraberindekiler Hayır Çarşısı'nı ziyaret ederek, ilgililerden bilgi aldı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER