Adana’da Cuma Namazında Depremzedeler İçin Dualar Edildi

Adana’da Cuma Namazında Depremzedeler İçin Dualar Edildi

Ülke genelinde tüm Camilerde Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan cuma hutbesinde, "Gün, Milletçe Kenetlenme Günüdür" konusu anlatıldı. Kuran-ı Kerim okundu. Dualar edildi.

Duayı ve Hutbeyi Çukurova Müftüsü Kadir Demirlenk tarafından okudu.

 Adana Çukurova Ramazanoğlu Camiinde cuma namazında Depremzedeler için hutbede "Gün, Milletçe Kenetlenme Günüdür" konusunda bilgi paylaşımı yapıldı.

Adana Müftülüğüne bağlı tüm camilerde ve Çukurova Ramazanoğlu Camiinde Depremden sonra kılınan ilk Cuma namazında hutbede depremle ilgili bilgi verildi. Kuran-ı Kerim okundu. Daha sonra eller semaya açılarak, depremde hayatını kaybedenler için dua edildi. Hutbe de İl Müftülüğünün sosyal medya hesaplarından Canlı verildi.

Çukurova’da bazı Camilerin ve minarelerin hasarlı olduğu için TÜYAP Fuar Alanı’nda da cuma namazı kılındı.

Camide yer olmadığı için vatandaşlar namazını dışarı da kıldı.


Cuma hutbesindeki dua;

Ey mülkün yegâne sahibi olan Allah’ım! Bizleri sayısız nimetlerle donatan, sıkıntılarımızı gideren, dertlerimizin dermanı olan Yüce Rabbimiz!

Biz aciz kullarınız! Sana sığındık. Kapına geldik. Ellerimizi semaya, dillerimizi duaya, gönüllerimizi şefkat ve merhametine açtık. Halimizi Sana arz ediyoruz. Bizleri dergâhından boş çevirme Allah’ım!

Nusretini, rahmetini, lütfunu, keremini, inayetini istiyoruz. Lütfeyle Allah’ım!

İlâhî Ya Rabbi! Millet olarak deprem gerçeğiyle bir kez daha karşılaştık. Vefat eden kardeşlerimiz var. Göçük altında kalan kardeşlerimiz var. Senden şifa bekleyen kardeşlerimiz var.

Ahirete irtihal eden kardeşlerimize rahmet eyle Allah’ım! Ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabr-ı cemil ihsan eyle Allah’ım!

Göçük altında kalan kardeşlerimizin sağ salim çıkmalarını nasip eyle Allah’ım!

Hastalarımıza Şâfî isminle acil şifalar ver Allah’ım!

Göçük altında kalanları kurtarmak için canla başla gayret gösteren bütün kardeşlerimize güç ve kuvvet ver, onlara kolaylıklar ihsan eyle Allah’ım!

Bu çetin günlerde rahmet ve inayetine her zamankinden daha çok muhtacız. Bizlere yardım eyle Allah’ım!

Ya Rabbi! Her türlü zorlukla mücadelede bizlere birlik ve beraberlik, sabır ve metanet, basiret ve dirayet lütfeyle. Şefkat ve merhametinle acılarımızı dindir Allah'ım!

Ya Rabbi! Ülkemizi, milletimizi, âlem-i İslam’ı deprem, sel ve yangın gibi her türlü afetten, kaza ve beladan muhafaza eyle Allah’ım!

Ya Rabbi! Gazabından rahmetine, Senden yine Sana sığınıyoruz. Korktuklarımızdan emin, umduklarımıza nâil eyle. Bir daha bizlere böyle acılar yaşatma Allah’ım!

Âmin! Âmin! Âmin! Ve’l-hamdü lillahi Rabbi’l-âlemin. El-Fâtiha!


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER