Yusuf Kanlı, Taşmedreseli Ülkücüleri ağırladı

Yusuf Kanlı, Taşmedreseli Ülkücüleri ağırladı

Taşmedreseli Ülkücüler, MHP Adana İl Başkanlığı’nda bir araya geldi. Oldukça duygusal anların yaşandığı buluşmada MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Dün Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş’in, bugün ise Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli’nin yol arkadaşı olan siz değerli büyüklerimizi ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duyuyoruz. Davasına, partisine sahip çıkma adına teşkilatımızı şereflendiren davamızın çilekeşleri olan sizler, burada misafir değil, mekânın sahiplerisiniz.” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, 1980 öncesinde ve sonrasında Ülkücü-Milliyetçi Hareket’in temsil edildiği siyasal ve sosyal hayatta çok ağır bedeller ödeyen Adanalı Taşmedreseli Ülkücüleri misafir etti.

Samimi ortamda duygusal anlar yaşandı

İl Başkan Yardımcısı İsmail Arıcı’nın çalışmasıyla yapılan program, il binasında oldukça samimi bir ortamda gerçekleştirildi. Duygusal anlara sahne olan buluşmada söz alanlar ve dinleyenler zaman zaman gözyaşına hâkim olamadılar. Taşmedreseli Ülkücülerden olan ve dönemin ağır şartlarında avukatlık mesleğini icra etmek suretiyle hizmet veren Adem Eroğlu, yarım asrın izlerini taşıyan kısa hatıratlarını anlattı. Programa katılanlar, böyle bir organizasyonu yaptığı için İl Başkanı Yusuf Kanlı’ya teşekkür ettiler.

“Dün Türkeş’in, bugün Bahçeli’nin…”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Dün Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş’in, bugün ise Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli’nin yol arkadaşı olan siz değerli büyüklerimizi ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duyuyoruz. Davasına, partisine sahip çıkma adına teşkilatımızı şereflendiren davamızın çilekeşleri olan sizler, burada misafir değil, mekânın sahiplerisiniz.” dedi.

“Kalplerimiz hep aynı tonda attı”

Programın ardından açıklamada bulunan Yusuf Kanlı, “Taşmedreseli Ülkücü ağabeylerimiz daima başımızın tacı olmuşlardır ve öyle de olacak. Zaman  ve mekânlar bazen farklı olsa da gönüllerimiz daima bir oldu, kalplerimiz hep aynı tonda attı. Başta ülkemiz olmak üzere Türk-İslam dünyasına yönelik yıkıcı, bölücü kuşatmalara karşı daima bir ve beraber olmak mecburiyetindeyiz. Çünkü Ülkücü-Milliyetçi Hareket, her türlü ihanet ve husumete karşı son kaledir. Adana’da da aynı ruh, aynı şuur, aynı heyecan içindeyiz ve bu ruhu, bu şuuru diri tutmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Başkan Kanlı, bina içindeki yeni düzenlemeleri tanıttı

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Taşmedreseli Ülkücülere il binasında yapılan yeni düzenlemeleri tanıttı. Kanlı, yapılan tadilatlarla İlk Ülkücü Şehit Ruhi Kılıçkıran ve Son Ülkücü Şehit olarak anılan Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isimleri verilen salonları ve çalışma odalarını gezdirdi. Ülkücü Şehitler için yapılan duanın ardından program toplu fotoğraf ile sona erdi.

 

İlgili Haberler:
MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “31 Mart’ta emaneti geri teslim alacağız”

Etiketler:
Yusuf Kanlı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER