Sarıeroğlu; 'Adanamız inşallah 2023'e hazır'

Sarıeroğlu; 'Adanamız inşallah 2023'e hazır'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Adana İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi'nde konuştu. Sarıeroğlu; "Bu millete olan hizmet sevdamızla, hizmet aşkımızla durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Sarıeroğlu, 2023 yolunda en büyük güçlerinin kadınlar olacağını söyledi.

Kongrede seçilen ve seçilecek olanlara görevlerinde başarılan dileyen Sarıeroğlu, bayrağı devreden, omuz omuza çalıştıkları arkadaşlarına da emekleri için teşekkür etti.

Sarıeroğlu, kentin her zaman heyecanlı, coşkulu ve koca yürekli olduğunu vurgulayarak, "İnşallah, kongremizle birlikte tazelenen, yenilenen kadrolarımızla ana kadememizi gerçekleştirdik, gençlik kolları kongremizi gerçekleştirdik bugün son noktamız kadın kolları kongremiz. Adanamız inşallah 2023'e hazır. Adanamız 2024 seçimlerine hem Ak kadrolarıyla hem Cumhur İttifakı olarak hazır. Omuz omuza çok çalışarak Sayın Cumhurbaşkanımıza verdiğimiz sözü yerine getireceğiz." diye konuştu.

Kendisinin de kadın kollarında yetiştiğini ve burada çalışmanın ne demek olduğunu çok iyi bildiğini dile getiren Sarıeroğlu, "Nasıl emek verildiğini, nasıl gece gündüz koşulduğunu, nasıl kapı kapı gezildiğini, bunun evdeki etkilerini, aile üzerindeki etkilerini ve yaptığınız fedakarlığı çok iyi bilen kardeşinizim. Tüm emekleriniz için tüm fedakarlıklarınız için vermiş olduğunuz gayret ve çaba için canıgönülden, yürekten sizlere teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

"Sorumluluğumuz büyük"

Sarıeroğlu, daha çok çalışacaklarını ve daha çok işleri olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Bizler unutmuyoruz Sayın Cumhurbaşkanımız 2001 yılında 14 Ağustos'ta yola çıkarken kadınlarımıza güvenerek, en büyük gücü onlardan alarak yola çıktı. 'Hiçbir şey artık Türkiye'de eskisi gibi olmayacak' dedi. O günden bugüne 18 yıldır önümüze koyulan her engelde, her çıkarılan barikatta Sayın Cumhurbaşkanımız işte buradaki, bu salonlardaki kadınlarımızın gücünden güç aldı. Davos'ta 'one minute' derken, 'dünya 5'ten büyüktür' derken, mazlum ve mağdur coğrafyalarımızdaki acı içindeki zulüm çeken kardeşlerimize el uzatırken işte buradaki bu AK kadınların gücünden, desteğinden güç aldı. Bizler her daim Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın, liderimizin arkasında dimdik durmaya devam edeceğiz. Onun bizlere güvenini kara çıkarmayacağız. Bu millete olan hizmet sevdamızla, hizmet aşkımızla durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bunu yapmak zorundayız. Buna Türkiye'nin ihtiyacı var, buna dünyanın ihtiyacı var. Sorumluluğumuz büyük." 

Bir yandan coşku içerisinde 2023'e hazırlık kongrelerini yaptıklarını bir yandan da içlerinin kan ağladığı günlerden geçtiklerini vurgulayan Sarıeroğlu, "Gerçekten tarihi günler. Huzurlarınızda ben şehitlerimize, 13 şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum, yüreğimiz kan ağlıyor. İşte şehit annelerimizin Sayın Cumhurbaşkanımız aradığında 'dik durun' dediği sözler, bizim boynumuzun borcu. O terör örgütlerini titreten şehit annelerimizin 'vatan sağolsun' sözü, içleri yürekleri kan ağlarken evlatlarını son yolculuklarına uğurlarken ifade etmiş oldukları 'vatan sağolsun' sözü boynumuzun borcu." diye konuştu.
  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER