MHP MYK Üyesi Muharrem Varlı: 'Adana’da gücümüzü artırmaya devam ediyoruz'

MHP MYK Üyesi Muharrem Varlı: 'Adana’da gücümüzü artırmaya devam ediyoruz'

MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ve MHP MYK Üyesi Uğur Öztürk ile birlikte; MHP Adana İl Yönetim Kurulu Üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Meclis gündeminde yer alan Seçim Kanunu’nda yapılan değişiklikler hakkında bilgiler veren Varlı "Gayet demokratik bir yarışın şartlarını temin eden bu yasa değişikliği bir partinin lehine veya başka bir partinin aleyhine değil. Artık her parti hak ettiği kadar, yani aldığı oy oranına göre milletvekili çıkarabilecek." dedi.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, “Birlik ve beraberlik içinde aşamayacağımız engel yok.” dedi.

MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ve MHP MYK Üyesi Uğur Öztürk ile birlikte; MHP Adana İl Yönetim Kurulu Üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. Varlı, genelde Meclis çalışmalarına dair, özelde ise Meclis gündeminde yer alan Seçim Kanunu’nda yapılan değişiklikler hakkında bilgiler verdi.

SEÇİM KANUNU'NDAKİ DEĞİŞİKLİKLER...

Varlı şunları söyledi:

“Seçim Kanunu’nda yapılan değişiklik sonucunda baraj yüzde 7’ye düşürülürken, artık her parti hak ettiği kadar, yani aldığı oy oranına göre milletvekili çıkarabilecek. Seçim Kanunu haksızlığı giderecek. Oy oranı düşük partilerin önündeki engeller de kaldırılmış olacak. Ayrıca, Seçim Kurulu Başkanları da birinci sınıf hâkimler arasında kura ile belirlenecek. Gayet demokratik bir yarışın şartlarını temin eden bu yasa değişikliği bir partinin lehine veya başka bir partinin aleyhine değil. ” 

"SÜREKLİ SAHADA VE HALKIN İÇİNDEYİZ"

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Adana’da iddialı olduklarını belirterek "MHP olarak Adana’da gücümüzü artırmaya devam ediyoruz. Adana’da bayrağımızı yeniden burçlara dikme hedefiyle çalışıyoruz. Sürekli halkın içindeyiz. Hep sahadayız; esnafımızı, çiftçimizi dinliyoruz. Hissedilen tüm olumsuzluklar birer birer çözüme kavuşacak. Muhalefetin fitne ve yalanlarına karşı doğruları anlatmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içinde aşamayacağımız engel yok.” dedi.

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Cumhur İttifakı olarak uyumlu, işbirliği ve istişare ile Adana'da başarıya odaklandıklarını anlattı. MHP MYK Üyesi Uğur Öztürk de Seçim Yasasında yapılan değişiklik hakkında bilgi verdi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER