MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı: “Başbuğ Türkeş’in gerçek evlatları burada!”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı: “Başbuğ Türkeş’in gerçek evlatları burada!”

MHP Adana İl Başkanlığı’nın düzenlediği milletvekili adayları tanıtım toplantısında adaylar, basın kurumlarının temsilcileriyle bir araya geldi. MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı:


“Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin liderlik ettiği Milliyetçi Hareket Partisi Adana’da en iyi sonucu alacak, Cumhur İttifakı Meclis’te en güçle şekilde temsil edilecek, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da ilk turda yeniden seçilecektir. Çok çalışıyoruz, zafere odaklandık, başaracağız!” Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanlığı’nca düzenlenen toplantıda milletvekili adayları basın kurumlarının temsilcileriyle bir araya geldi. MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Başbuğ Türkeş’in gerçek evlatları burada!” mesajı verdi.

İftar ve tanıtım toplantısı…

MHP Adana İl Başkanlığı, MHP 28. Dönem Adana Milletvekili Adaylarını basın kurumlarının temsilcileriyle buluşturan bir toplantı düzenledi. MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı’nın ev sahipliğinde bir otelde iftar programıyla birlikte gerçekleştirilen toplantıya MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, MYK Üyesi Uğur Öztürk, Milletvekili Adayları Mustafa İzgioğlu, Firdevs Cingözler, Alev Ataş, Bünyamin Avcı, Yusuf Baş, Adem Gündoğan, Ahmet Reha Yereşen, Zekeriya Siverekli, Hakan Uykız, Atilla Duygun, Mahmut Tülek ve Tufan Bilen katıldılar

Toplantıya katılan diğer isimler ve kurumlar…

MHP İl Divan Kurulu Üyeleri, MHP İlçe Başkanları, MHP’li Belediye Başkanlarının da katıldıkları toplantıya ayrıca Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı, Demirören Haber Ajansı, TRT ile yaygın ve yerel günlük gazetelerin temsilcileri iştirak ettiler.

MHP en güçlü şekilde temsil edilecek, Erdoğan seçilecek

Sohbet ortamında icra edilen programda konuşan MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, MHP olarak çok çalıştıklarını, Cumhur İttifakı’nın ortakları ile uyumlu bir çalışma için olduklarını belirterek “Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin liderlik ettiği Milliyetçi Hareket Partisi Adana’da en iyi sonucu alacak, Cumhur İttifakı Meclis’te en güçle şekilde temsil edilecek, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da ilk turda yeniden seçilecektir. Çok çalışıyoruz, zafere odaklandık, başaracağız!” şeklinde konuştu.

“Bahsettiğiniz partinin ilk iki adayı ithal”

Başkan Yusuf Kanlı, bir soru üzerine ise “Bahsettiğiniz partinin ilk iki sırasındaki adaylar ABD’den ithal. Başbuğ Alparslan Türkeş bizlere ‘Evlatlarım’ derdi, biz de kendilerine ‘Başbuğum’ derdik.” ifadesini kullanarak, salonda bulunan milletvekili adaylarının isimlerini saydı, “Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in gerçek evlatları burada, Milliyetçi Hareket Partisi’nde.” mesajı verdi. 

Muharrem Varlı

MHP Adana Milletvekili ve Adayı Muharrem Varlı da, “Muhalefet partilerinin ittifakında yaşandığı ve görüldüğü gibi, Cumhur İttifakı’nda ‘Ben şu bakanlığı, şu koltuğu istiyorum’ şeklinde asla bir pazarlık yoktur. Bizim derdimiz halkımızın refahını artırmak, ülkemizi dünyada daha etkin, daha çok söz sahibi ülke haline getirmektir.” diye konuştu.

Ayşe Sibel Ersoy

MHP Adana Milletvekili ve Adayı Ayşe Sibel Ersoy da, Adana’da doğup büyüdüğünü, ilk, orta ve liseyi Adana’da okuduğunu, ilk eczanesini Adana’da açtığını belirterek yeni dönemde Adana için daha çok çaba içinde olacaklarının mesajını paylaştı. 

Uğur Öztürk

MHP MYK Üyesi ve Adana Milletvekili Adayı Uğur Öztürk, MHP’nin “Önce ülkem ve milletim’ diyen bir anlayış ve ilkeyi temsil ettiğini belirterek, “14 Mayıs seçimini kazanacağımızdan, Cumhurbaşkanımızın yeniden seçileceğinden asla kuşkumuz yok.” şeklinde inancını dile getirdi.

Hüseyin Sözlü

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü ise, basın mensupları dâhil her vatandaşın, süreci iyi tahlil ederek, 14 Mayıs’ta Türkiye’nin riske atılmaması noktasında sağduyudan ayrılmadan tercih yapması gerektiğini anlattı.

Bilal Uludağ

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ da, ilçesine ve Adana’ya hizmete yoğunlaştıklarını, seçim sürecinde diğer belediye başkanları gibi partisinin ve Cumhur İttifakı’nın başarısı için çalıştıkları kaydetti.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER