MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı; “Azıcık onurları varsa istifa ederler!”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı; “Azıcık onurları varsa istifa ederler!”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, bazı basın organlarınca yöneltilen sorulara istinaden açıklamada bulundu


MHP’nin, Cumhur İttifakı’nın oylarıyla belediye başkanı olup başka yerlere kaçanlar, belediyenin imkânlarını MHP’ye, Cumhur İttifakı’na karşı kullanamazlar. Şaibeli faturalarla seçim çalışmalarını finanse edemezler. İhtiyaç olmadığı halde sırf oy hesabıyla işçi alımı yapamazlar. Bu yanlışların hesabı mutlaka sorulacaktır. Azıcık onurları varsa belediye başkanlığı görevinden de istifa ederler! Yapılan çirkinliğe ve ihanete karşı MHP ve Cumhur İttifakı mensupları bu şahıslardan onurlu bir istifa beklemektedir.Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “MHP’nin, Cumhur İttifakı’nın oylarıyla belediye başkanı olup başka yerlere kaçanlar, belediyenin imkânlarını MHP’ye, Cumhur İttifakı’na karşı kullanamazlar; azıcık onurları varsa belediye başkanlığı görevinden de istifa ederler!” çıkışı yaptı. 

YÖNELTİLEN SORULARI CEVAPLANDIRDI

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın başka partiye geçerek, Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’ın da ‘Bağımsız’ olarak seçime gireceğine dair gelişmeler hakkında bazı basın organlarınca yöneltilen sorulara istinaden açıklamada bulundu. 

“POZANTI ADAYIMIZ ALİ AVAN”

Başkan Yusuf Kanlı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Pozantı mevcut Belediye Başkanı, 2009 yılında partimizin kapısını çalmış ve bugüne kadar üç dönem belediye başkanı olarak görev yapmıştır. En sıkıntılı günlerinde el uzatılmış, görevine de iade edilmiş olan belediye başkanı, 15 yılın sonunda ‘Biraz dinlen’ denince başka kapıya yatmıştır. Bu kadar vefasızlığa ve nankörlüğe karşı ‘Artık yeter’ diyen Pozantılı hemşehrilerimiz, MHP ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayımız Ali Avan’ın yanında ve arkasındadır.”

“KARAİSALI ADAYIMIZ BEKİR ŞİMŞEK”

“Karaisalı mevcut belediye başkanı da, 2014 ve 2019 yıllarında yapılan yerel seçimlerde partimizden iki dönem belediye başkanı seçilmiş ve görev yapmıştır. Türlü sıkıntılarında destek olunan bu şahıs, maalesef diğeri gibi vefasız çıkmış, ‘Bağımsız aday’ sıfatıyla karşımızda yer almıştır. Kirli ayak oyunlarıyla seçmenin kafasını karıştırmak isteyen şahsa karşı Karaisalılı hemşehrilerimiz MHP ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayımız Bekir Şimşek’in yanında ve arkasındadır.”

“MHP, ÇELİKTEN MİLLİ KALEDİR”

“Adı geçen şahısların MHP’ye ve Cumhur İttifakı’nın gücüne ve potansiyeline olumsuz etkileri elbette mümkün değildir. Başbuğumuz Merhum Alparslan Türkeş’in emaneti olan ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli liderliğinde milli mücadele veren Milliyetçi Hareket Partisi, milyonlarca sevdalısı, ilkeleri ve ülküleriyle 55 yıldır dimdik duran, sarsılmaz, yıkılmaz, çelikten milli bir kaledir. Aklın yolu birdir.”

“TALİ YOLLARA SAPMAK AHLAKİ DEĞİLDİR”

“Makamlar birer emanettir ve her yerde olduğu gibi siyasette de nöbet değişimi doğaldır. 10, 15 yıllık gibi bir zaman diliminde makam verilenlerin, ‘Biraz dinlen’ denilince hemen tali yollara sapmaları, başka kapılarda gelecek aramaları ahlaki değildir. Vefakâr, cefakâr mensuplarımız, kıymetli hemşehrilerimiz nankörü sevmez; vefasızlığa karşı mutlaka gerekeni yapacak, Ülkücü-Milliyetçi Hareket’in, Cumhur İttifakı’nın alın terine, emeğine sahip çıkacaktır.”

“BELEDİYENİN İMKÂNLARINI KULLANAMAZLAR”

“MHP’nin, Cumhur İttifakı’nın oylarıyla belediye başkanı olup başka yerlere kaçanlar, belediyenin imkânlarını MHP’ye, Cumhur İttifakı’na karşı kullanamazlar. Şaibeli faturalarla seçim çalışmalarını finanse edemezler. İhtiyaç olmadığı halde sırf oy hesabıyla işçi alımı yapamazlar. Bu yanlışların hesabı mutlaka sorulacaktır. Azıcık onurları varsa belediye başkanlığı görevinden de istifa ederler! Yapılan çirkinliğe ve ihanete karşı MHP ve Cumhur İttifakı mensupları bu şahıslardan onurlu bir istifa beklemektedir.”


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER