Mehmet Nesim Acar, AK Parti Adana Milletvekili Aday Adayı oldu

Mehmet Nesim Acar, AK Parti Adana Milletvekili Aday Adayı oldu

Adana'nın tanınmış ve sevilen isimlerinden Av. Mehmet Nesim Acar AK Parti Adana Milletvekili Aday Adayı oldu. 

Av. Mehmet Nesim Acar, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde AK Parti’den Adana milletvekili aday adayı olmak için başvuruda bulundu. 

Adana İl Başkanlığı'na yaptığı başvuru sonrası açıklama yapan Acar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde başlayan sevgisinin AK Parti’nin kurulması ile bir gönül bağına dönüştüğünü söyledi. 

1978 Mardin Midyat doğumlu olduğunu söyleyen Av. Mehmet Nesim Acar,  'Adana iline yerleşmemin en büyük nedeni öncelikle akrabalarımın bu kentte yaşıyor olmasıydı. Ve şehri  hep kendi memleketim gibi gördüm.' dedi.

'Şahsımın aday olmasındaki en büyük husus; köken itibarıyla Kürt olmamdır.' diyen AK Parti Adana Milletvekili Aday Adayı Av. Mehmet Nesim Acar, 'Neden milletvekili adayı' olduğunu şu ifadelerle anlatı;

'Kürt seçmenlerimizin Kürtçe dahi konuşamayan adaylara karşı mesafeli olması ve benimseyememeleri düşünüldüğünde karşılarında Kürtçe konuşan bir adayın varlığı bu kitlenin partimize destek konusunda daha ılımlı olacağı kanaatindeyim. Hatta Kürt seçmenimizin karşısında tercüman vasıtasıyla konuşan değil, ana dili Kürtçe olan aday çıkartmamız bir zorunluluktur.

Bunun yanı sıra mesleğim gereği tüm Kürt kökenli vatandaşlarımızla sıcak ilişkiler kurmuş olmam, en fanatik HDP’li olmalarına rağmen insanların kapılarını çat kapı çalabilme, evlerine ve dolayısıyla gönüllerine girebilme konusunda önemli bir avantaja sahip olduğumu düşünmekteyim. Bu hususta 2019 Mart yerel seçimlerinde bilfiil çalışmalar yaptığım Adana ili Seyhan ilçesi Şakirpaşa, Ova, Uçak, Dağlıoğlu ve Gülbahçesi gibi Kürt nüfusun yoğunluklu yaşadıkları mahallelerde oy oranımızın artış gösterdiği, bu seçmenlerimizin kapılarının partimize kapalı olmadığını gözlemlemiş bulunmaktayım. 

Kürk kökenli seçmenlere Kürtçe konuşarak yaklaşabilmenin, gönül kalplerine girebilmenin ve kendilerinin ikincil vatandaş olmadıklarını göstermenin bir elzem olduğunu düşünmekteyim. 

Özellikle 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın ve partimizin mutlak zafere ulaşmasındaki en büyük adımın, sosyalist ve marjinal etnik kökenli adaylara mahkum edilen Kürt hemşerilerimizi kazanmak olduğu kanaatindeyim. Bu amaç doğrultusunda Millet İttifakına kayması muhtemel her Kürt kökenli hemşerimin oyu önemlidir. Bu amaca hizmet doğrultusunda gönül verdiğim Ak Parti’ den Adana milletvekili aday adayı oldum.' 


AV. NESİM ACAR KİMDİR?

1978 yılında Mardin’in Midyat ilçesinde doğdu. 

İlk, orta ve lise öğrenimi Midyat’ta tamamladıktan sonra 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. 

Üniversiteden 2000 yılında mezun olduktan sonra Adana yerleşerek Adana Barosunda avukatlık stajını tamamladı. 2001 yılından itibaren Adana Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.
 
Acar, gerek öğrencilik ve gerekse meslek hayatında yapısı ve mesleği gereği sosyal bir insan oldu. İnsanlarla her zaman yakın ilişki içerisinde olmayı, insanlara her zaman güler yüzlü yaklaşmayı prensip edindi.

Acar,  Adana’ da kurulan Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nın da kurucular kurulu üyesidir. 

AK Parti üyeliği dışında 2014 yılından itibaren Seyhan Seçim Kurulu Ak Parti üyeliği devam etmektedir.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER