Mehmet Ay; '28 Şubat, demokrasi tarihimizin en karanlık günlerinden biri olarak ülkemizin siyasi tarihine sürülen kara bir lekedir'

Mehmet Ay; '28 Şubat, demokrasi tarihimizin en karanlık günlerinden biri olarak ülkemizin siyasi tarihine sürülen kara bir lekedir'

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay; 'Darbenin kurduğu ikna odalarında nice kadın inançları hiçe sayılarak horlanmış ve baskıya maruz kalmıştır.' 

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay düzenlediği basın toplantısında, 28 Şubat sürecinin millettin inancına, iradesine, değerlerine, insan haklarına, demokrasiye ve özgürlüklere yapılan fiili bir darbe olduğunu söyledi. Başkan Ay, 'Bugün 28 Şubat post-modern darbenin 25. yıl dönümü. 28 Şubat süreci milletimizin inancına, iradesine, değrlerine, insan haklarına, demokrasiye ve özgürlüklere yapılan fiili bir darbedir. Motivasyonunu 27 Mayıs darbesinden alan 28 Şubat, bir darbenin tarihi olduğu gibi vesayetin anti demokratliğin karanlık bir zihniyetin ismi olarak tarihe geçmiştir. 28 Şubat'ta sözde irtica tehdidiyle medya darbeci zihniyete rampa olarak topyekün manşet atmış, Ankara sokaklarında tanklar yürütülmüş anti demokratik MGK kararları alınmış, 'demokrasiye balans ayarı' denilerek dönemin hükumeti istifaya zorlanmıştır.

'
Getirilen kanunsuz başörtüsü yasağı ile kadınların çalışma hayatında var olmaları engellenmiştir'

Bin yıl sürecek dedikleri 28 Şubat post modern darbesiyle insanlar ayrımcı, ötekileştirici, insan haklarına aykırı uygulamalara maruz bırakılmış milyonlarca insanın hayatı karartılmıştır. Kadınlarımız ve genç kızlarımız ne acıdır ki bu karanlık sürecin en büyük mağdurları olmuştur. Darbenin kurduğu ikna odalarında nice kadın inançları hiçe sayılarak horlanmış ve baskıya maruz kalmıştır. Başörtüleri açılmaya zorlanmıştır. Bu odalarda piskolojik baskılara maruz kalan kızlarımızın çoğu üniversitelerdeki, liselerdeki eğitimlerini yarıda bırakmak zorunda kalmış ve etkisi bugün dahi süren travmalar geçirmiştir. Getirilen kanunsuz başörtüsü yasağı ile kadınların çalışma hayatında var olmaları engellenmiştir. Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların çalışma, eğitim, ibadet düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları ellerinden alınmıştır. 

'
Vesayetçi zihniyetle mücadelemiz, biz var olduğumuz sürece devam edecek'

Ülkesi, milleti için çalışan, üreten sermaye dahi kategorize edilerek 'yeşil sermaye' adı altında ötekileştirilmiştir. 
Ülkemizde yaşanan bazı gelişmelere ve dillendirilen, mırıldanılan, hayali kurulan özlemlere bakılırsa 28 Şubat zihniyeti ne yazık ki bazı mahfillerde hala diriliğini korumaktadır. Devletimizin 28 Şubat'ın acılarını sağaltmak ve iyileştirmek adına yaptığı muazzam çalışmalarına rağmen bu zihniyetin söylemleri, eylemleri ve kamuflajlı darbe yılları nostaljileri, kabuk bağlayan yaralarımızı kanatmaktadır. Vesayetçi zihniyetle mücadelemiz, biz var olduğumuz sürece devam edecek inşallah. 

'28 Şubat'ı bin yıl geçse de unutmayacağız'

28 Şubat için 'bin yıl sürecek' diyenler unutmasın ki 28 Şubat bin yıl sürmedi, ancak biz 28 Şubat'ı bin yıl geçse de unutmayacağız. Demokrasimize ve milli iradeye her zaman sahip çıkacağız. 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, milletimizle beraber gösterdiğimiz mücadele bunun ispatıdır.

Bu vesileyle ülkemizde 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat, 15 Temmuz gibi insan onurunun, insan haklarının, demokrasi ve değerlerimizin hiçe sayıldığı günlerin bir daha yaşanmaması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyor, 20 yıldır her şartta ve koşulda özellikle darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER