Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na bedava elektrik tepkisi: 'Yapın bedava, elinizi tutan mı var?'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na bedava elektrik tepkisi: 'Yapın bedava, elinizi tutan mı var?'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam’da düzenlenen “Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı”nda yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na seslendi;  "Adana, Hatay gibi şehirler sizin belediyelerinizin yönetiminde. Yapın oralarda elektriği bedava. Elinizi tutan mı var" 

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı”nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklendi. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na bedava elektrik sözlerini hatırlatan Başkan Erdoğan, 'CHP Genel başkanı, geçtiğimiz haftalarda malum Şanlıurfa’ya gitmiş meydanı boş bulunca da kendince esip gürlemiş sonra sözü tarıma getirip belediyeyi bize verin çiftçiye elektriği bedava yapalım. Hadi Şanlıurfalı palavrayı tutmadığı için belediyeyi bunlara vermedi. Peki çiftçilerimizin yoğun elektrik kullandığı Hatay gibi, Adana gibi, Antalya gibi pek çok şehir sizin belediyelerinizin yönetiminde bakınız. Daha İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir'i saymıyorum. Yapın oralarda elektriği bedava, elinizi tutan mı var?

Tabii burada önce çözülmesi gereken birkaç sorun var. Elektrik üretimi, dağıtımı Enerji Bakanlığımızın gözetiminde ilgili kamu kuruluşları ve özel sektör tarafından yapılıyor. İkinci sorun belediyelerin böyle bir görevinin bulunmaması. Velev ki böyle olsa bile daha kendi şehirlerinin yolunu yapmaktan, çöpünü toplamaktan, suyunu akıtmaktan, kanalizasyon ve su giderlerinin altyapısını inşa etmekten aciz CHP’li belediyelerde bu işe sıra bile gelmez.' ifadelerini kullandı.  


NAMUS SÖZÜ VERMİŞTİ

Kılıçdaroğlu'nun kazandıkları belediyelerde işçi çıkartılmayacağı sözünü hatırlatan Başkan Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü; 'CHP Genel Başkanı'nın namus sözü verdiği her konu gibi bunu da arkasını dönünce inkar edecek olmasıdır. Hatırlarsanız bu zat 2019 seçimleri öncesinde CHP'nin kazandığı belediyelerden tek bir kişinin bile işinden çıkartılmayacağını, tek bir kişinin bile ekmeğinden edilmeyeceği konusunda namus sözü vermişti. Seçimden sonra ise sadece İstanbul’da 15 bin kişiyi ekmeğinden etti. Namuslusun ya hadi önce sen bunun bir gereğini yap bakalım. Ne oldu bunun yerine de çoğu kim olduğu, ne olduğu belli olmayan, bir kısmı terör örgütleri ile iltisaklı çıkan 45 bin kişiyi belediyeye doldurdular. Bu tablo CHP Genel Başkanı'nın namusunun kendi belediyesi tarafından ayaklar altına alındığının ifadesi değil de nedir? Velhasıl belediyecilik genel başkanından belediye başkanına kadar her kademesi ile bir partinin vizyonunu yönetim becerisini ahlakını millete bakışını en iyi gösteren alan AK Parti yönetimi ve belediyeleri ile CHP yönetimi ve belediyelerin karşılaştıran herkes bu farkı görecek, ülkenin geleceğini kime teslim edebileceğini, bunun muhakemesini, muhasebesini en iyi şekilde yapacaktır.'

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER