AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay'dan Zeydan Karalar'a "bedava elektrik" çağrısı

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay'dan Zeydan Karalar'a "bedava elektrik" çağrısı

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay'dan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a "bedava elektrik" çağrısı; 'Biz, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünkü çağrısına Zeydan Karalar'ın kulak vermesini istiyoruz. Hemen ve derhal çiftçiye elektriği bedava versin'

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Şanlıurfa'da Büyükşehir belediye başkanlığını almaları halinde çiftçiye elektriği bedava vereceklerini söylediğini hatırlatarak, "Biz, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünkü çağrısına Zeydan Karalar'ın kulak vermesini istiyoruz. Şanlıurfa'da şu an Cumhuriyet Halk Partisi yönetim değil ancak Adana'mızda en son yapılan yerel seçimlerde Adana Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisi adayı olan Zeydan Karalar tarafından kazanılmış ve halen CHP yönetimi tarafından yönetilen bir il. Biz hemen ve derhal Zeydan Karalar'a açık çağrıda bulunuyoruz. Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı çağrıya kulak vermesini istiyoruz. Hemen ve derhal çiftçiye elektriği bedava versin' dedi.

Adana'nın tarımın başkenti olduğunu söyleyen Ay, 'Eğer Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bir gaf yaptığını, böyle bir durumun söz konusu olmadığını, elektrik idarelerinin büyükşehir belediye başkanlıklarında olmadığını söylüyorsa biz bunu da kabul ediyoruz. Elektrik idaresi büyükşehir belediyesinin uhdesinde olmayabilir, Genel Başkan bir gaf yapmış olabilir. Sayın Genel Başkan bu gaflarını ilk defa yapmıyor. Türk toplumu da siyasetle ilgili herkes de bu gaflara alışmıştır. O zaman Adana Büyükşehir Belediyesinin uhdesinde olan Adana Su ve Kanalizasyon İdaresinin (ASKİ) en azından elektrik idaresindeki mazeretlere sığınmadan, en azından bu çiftçi kardeşlerimizin su ihtiyaçlarını ücretsiz karşılamaları için Zeydan Karalar'a çağrıda bulunuyoruz. Eğer yok, Zeydan Karalar kendi genel başkanının 'Bedava elektrik vereceğim' sözünü yabana atıp bunu hayata geçirmeyecekse o zaman ASKİ'yle ilgili çağrımıza da bir cevap vermesini istiyoruz. Su çağrımıza da cevap vermeyeceklerse eğer tüm bu yalanlarını, dolanlarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Biz siyasetçiler olarak CHP Genel Başkanı'nın ve idarecilerinin söz verip de sözlerini tutmadıklarını çok iyi biliyoruz.' ifadelerini kullandı.  


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER