Adana’da Cumhur İttifakı’ndan vatandaşa iki önemli destek!

Adana’da Cumhur İttifakı’ndan vatandaşa iki önemli destek!

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Cumhur İttifakı’ndan su abonelerine ve toplu yolcu taşıma hizmeti veren esnafa önemli destek!..


Adana’da Cumhur İttifakı’na mensup belediye meclis üyelerinin geride kalan dört yıllık dönemde daima yüksek sorumluluk duygusuyla hareket ettiklerini belirten MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı ve AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, “Her zaman ifade ettiğimiz gibi söz konusu Türkiye ise gerisi teferruattır; söz konusu Adana ise gerisi teferruattır. Önemli olan ülkemize, milletimize, vatandaşlarımıza hizmettir.” mesajı verdiler. 


Adana’da iki ay süreyle Şubat ve Mart ayları için Adana Su ve Kanalizasyon (ASKİ) idaresince sağlanan içme suyuna yüzde 50 indirim uygulaması Cumhur İttifakı’nın desteğiyle Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi. Yine Cumhur İttifakı’nın desteğiyle Meclis’te alınan karara göre, bazı ilçe ve beldelerde toplu taşıma hizmeti veren esnafa 14 ay süresince aylık 2 bin lira destek verilecek.

Su abonelerine 2 ay süreyle yüzde 50 indirim

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi bugün yaptığı toplantıda iki önemli kararı oy birliğiyle kabul etti. Meclis’te sağlanan uyum kapsamında İdarece verilen teklifte, deprem nedeniyle su abonelerine yönelik indirim yapılması oylandı. Bu yılın Şubat ve Mart aylarını kapsayan iki aylık dönemde kullanılan suyun yüzde 50 indirimli olarak faturalandırılması MHP ve Ak Parti’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’na mensup belediye meclis üyelerinin tamamının desteğiyle ve Meclis’in oy birliğiyle kabul edildi. 

Yolcu taşıyan esnafa 14 ay destek…

Diğer taraftan, dezavantajlı bölgelerde toplu yolcu taşıma hizmeti veren esnafa da yine Cumhur İttifakı Meclis Üyelerinin desteğiyle ve Meclisin oy birliğiyle karar alındı. Geride kalan pandemi sürecinde ve yaşanan depremler nedeniyle meydana gelen olumsuz şartlardan dolayı ulaşım hizmetlerinin aksamaması, esnafın da daha fazla mağdur olmaması için alınan kararda Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Aladağ, Pozantı, Karataş, Tuzla, Solaklı, Doğankent, Şıhmurat yerleşim bölgelerinde hizmet veren toplu yolcu taşıma araç sahiplerine gelir desteği verilecek. Aylık 2 bin lira olarak belirlenen gelir desteği ödemeleri Kasım 2022-Aralık 2023 dönemi arasını kapsayacak. 

Yusuf Kanlı ve Mehmet Ay’dan ortak mesaj…

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay ve MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, yaptıkları ortak açıklamada, tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da Cumhur İttifakı olarak ülkeye ve millete hizmet yolunda asla mazeret üretmediklerini, muhalefete mensup yerel yönetimlerde ise vatandaşın yararına olacak her işte asla engel olmayıp aksine destek verdiklerini ifade ettiler. 

Adana’da Cumhur İttifakı’na mensup belediye meclis üyelerinin geride kalan dört yıllık dönemde daima yüksek sorumluluk duygusuyla hareket ettiklerini belirten Mehmet Ay ve Yusuf Kanlı, ”Her zaman ifade ettiğimiz gibi söz konusu Türkiye ise gerisi teferruattır; söz konusu Adana ise gerisi teferruattır. Önemli olan ülkemize, milletimize, vatandaşlarımıza hizmettir.” mesajı verdiler. 


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER