Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, “Sinekle bile mücadele edemeyenlere bu şehir emanet edilemez”

 Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, “Sinekle bile mücadele edemeyenlere bu şehir emanet edilemez”

Cumhur İttifakı ve AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, Adana’nın kaybedecek bir 5 yılının daha olmadığını belirterek, “Sinekle bile mücadele edemeyenlere bu şehir emanet edilemez” dedi. 


Cumhur İttifakı ve AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, katıldığı televizyon programında projelerini anlattı. Kocaispir, büyükşehir belediye başkanı seçildiğinde Adana’nın yeni dönemde hızlı bir şekilde ulaşımdan kentsel dönüşüme, ekonomiden sanayiye, eğitimden kültüre, tarım ve hayvancılıktan turizme kadar her alanda örnek bir şehir olacağını söyledi.


ADANA ARTIK HİZMETLE BULUŞSUN

Adana’da artık yeni bir dönemin başlaması, Adana’nın hizmetle buluşması için yola çıktıklarını kaydeden Kocaispir, “Biz Adana kazanacak diyoruz. Ortaya koyduğumuz eserlerin, şehrin kimliğine ve estetiğine sunacağı katkıdan dolayı Adana kazanacak diyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışımızı Adana’mızda yaşayan her vatandaşımıza ulaştıracağımız için Adana kazanacak diyoruz. Ulaşımıyla, çevresiyle, altyapısıyla, eğitim ve istihdamıyla, dönüşümüyle, akıllı şehircilik çalışmalarıyla, çevre düzenlemeleriyle, tarım, turizm ve kültür çalışmalarıyla ortaya koyacağımız hizmetlerle Adana kazanacak diyoruz.” ifadelerini kullandı.


VADETTİĞİ PROJELERİ GERÇEKLEŞTİRMEDİ

Adana’nın kaybedecek bir beş yılının daha olmadığını söyleyen Kocaispir, Zeydan Karalar’ın vadettiği projelerini gerçekleştirmediğini belirterek; “Göreve gelirken en önemli vaatlerinden biri de otogarın yenilenmesiydi. Sözünü tutmadı, yapamadı. Biz de göreve geldiğimizde Türkiye’nin en güzel otogarını Adana’mıza yapacağımızı söylediğimizde sanıyorum Zeydan Karalar yapamadığı bir konunun bizim tarafımızdan iddiayla gündeme getirilmesinden rahatsız oldu. Bir otogar yapmak için meclis kararı gerekmez. Bunu belediyecilikle yakın ilgisi olan herkes bilir. Göreve geldiğimizde bu şehre yakışan en güzel otogarı biz yapacağız.” diye konuştu. 


‘BU ÇAĞDA SİNEKLE ANILMAK TRAJİKOMİK’

Programda Adanalının çilesi sivrisinek konusuna da değinen Kocaispir, sinekle mücadelenin en önemli döneminin larva dönemi olduğunu, sinekle mücadele konusunda yetki ve görev sahibi olan Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yeterince çalışmadığını belirterek; “Maalesef son üç dört yıldır sivrisinek koca bir şehrin imtihanına dönüştü. Düşünebiliyor musunuz? Adana gibi bir şehir, Türkiye’nin en güzel, modern, yıllarca sanata kültüre öncülük etmiş şehri Adana’mız bugün sinekle anılıyor. Adana’nın adının 21. yüzyılda hala sinekle anılması, mevcut otogarla anılması trajikomik ve üzüntü vericidir. Sinekle bile mücadele edemeyenlere bu şehir emanet edilemez.” dedi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER