Medya Ayrımı Yapan TÜYAP’a 3. Kez Kınama!

Medya Ayrımı Yapan TÜYAP’a 3. Kez Kınama!

TÜYAP’ın Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapılan fuarlarda yerel medya arasında sürekli ayrımcılık yapması büyük tepki görüyor.

TÜYAP ’ın Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapılan 13. Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı ile 15. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı’nda yaptığı gazete ayrımcılığının ardından bu kez de 15. Çukurova Kitap Fuarı’nda tanıtım ilanlarını yerel günlük gazetelere vererek, diğer gazeteler ile internet medyasını YOK sayması 3.kez tepki gördü. 

Basına çifte standart uygulaması nedeniyle TÜYAP kınandı.

Yerel Medya Güç Birliği Platformu tarafından yapılan açıklamada,

" Günlük gazetelere destek vererek diğer gazeteleri yok sayan bir anlayışı asla kabul etmiyoruz. Platform yönetimi olarak karar aldık. Basın kuruluşları arasında ayrımcılık yapan, yerel medyayı 2’ye ayıran Adana TÜYAP ’tan gelen bültenler yayınlanmayacaktır. Kamuoyunun gözü, kulağı ve sesi yerel medya kuruluşlarını kullanmak hiç kimsenin haddi değildir. TÜYAP yöneticilerinin ayrımcı davranışlardan uzak olması ve basına eşit mesafede olması gerekmektedir.


Platform üyelerimizin hakları teslim edilinceye kadar TÜYAP bültenleri ile haberlerine yer verilmeyecektir" denildi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER