Habertürk'ten Hilal Kaplan'a skandal sansür!

Habertürk'ten Hilal Kaplan'a skandal sansür!

Habertürk'te yayınlanan  tartışma programına cevap hakkını  kullanmak için bağlanan gazeteci Hilal Kaplan,  kanalın FETÖ, PKK ilişkilerini ifşa etti.

Gazeteci İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında Habertürk yayınında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, kanalın FETÖ, PKK ilişkilerini ifşa etti. Kaplan'ın ifşalarına dayanamayan Habertürk, sansüre başvurdu. Kaplan, konuştuğu esnada yayından alındı.

Sözcü Gazetesi Yazarı İsmail Saymaz'ın iftiralarına yanıt vermek için 1.5 saat bekleyen Hilal Kaplan canlı yayında Habertürk'ün, İsmail Saymaz'ın ve Hülya Hökenek'in maskesini düşürdü. Habertürk'ün ve Saymaz'ın FETÖ bağlantılarını bir bir ifşa eden Kaplan, Hökenek'in Beyrut'taki Abdullah Öcalan röportajındaki rolünü de izleycilere duyurdu. Gerçekler karşısında ne yapacağını şaşıran Habertürk yönetimi, sloganı olan 'Gücü Özgürlüğünde' ifadesini unutarak, Kaplan'ı yayından aldı. Skandal olaya izleyicilerden tepki yağdı.

İŞTE HİLAL KAPLAN'IN O SÖZLERİ

"Şimdi burada bir mizansen var. Genelde Habertürk'te bu oluyor zaten. Bazı isimlere itibar suikastı yapılıyor, ondan sonra yola devam ediliyor. Ben bu mizansenin perdesini indireceğim. Bazı durumlarda insanların adını anmadan önce kendinize bakacaksınız. Hülya Hökenek siz, Öcalan'la Beyrut'ta Fatih Altaylı'yı röportaj yapmaya götüren kişisiniz.

Sanıyorum Fatih Altaylı ile olan bağlantınız sayesinde şu an Habertürk'tesiniz. Bunun üzerinden de programlarınızda insanları bu geçmişinizi görmeden, bu röportajla gurur duyduğunuz mesajlarınız da var.

İsmail Saymaz'ın FETÖ konusunda, PKK konusunda kapatılan PKK kanalında söylediği sözleri var. Hendek terörü ile devlet PKK ile mücadele ederken, sadece devleti suçlayan ve şöyle diyen. Kürtler ile Türklerin arasına devlet çukur açmıştır sözleri var.

Biz 17-25 sonrası kelle koltukta mücadele ederken şöyle sözleri var; 2015'te cemaatin parasına el koy, cemaat yasal hakkını arayınca kaos çıkarıyor de. Mesela böyle twitleri var. Ekrem Dumanlı'nın silahlı örgüt kurmak ve yönetmek iddiası ile suçlanmasının itibar edilecek bir yanı yok. Samanyolu TV'nin uydudan çıkarılması antidemokratik. Kanaltürk'e yapılan ortaçağ zorbalığıdır. Bylock meselesi var. ABD'ye gitti, ne idüğü belirsiz bir FETÖ'cü ile görüştü.Sonra Bylock'u aklama çabası var. Böyle rahat rahat konuşuyorsunuz. Seyircinin sizin hakkınızda da bazı şeyleri bilmesi gerekiyor. Ben 1.5 saat bekledim cevap hakkı için. Biraz bekleyin İsmail Bey.

Habertürk ile ilgili de söyleyecek sözlerim var. 17-25 Aralık'ta inanılmaz bir dönüş yaşadı Habertürk. Habertürk, FETÖ'cünün Zaman Gazetesi'nden sonra TV'sinde, gazetesinde FETÖ'cü olduğu gerekçesi ile tırnak içinde gazeteci olan tutuklanan yayındır.

Aynı zamanda kanalın sahibinin tırnak içinde yine Hoca efendiyi kırmayalım dediği yayındır.

Benim adımı geçirince kolay, ben söylediklerinize de cevap vereceğim. Ama bunların unutlmasına da izin vermeyeceğim. Bu itibar suikastı değil ki, Habertürk Yayın Koordinatörü Oğuz Usluer, Habertürk Genel Yayın Koordinatörü Abdullah Kılıç, Haber Müdürü Cuma Ulus, Adil Öksüz'ü evinde saklayıp kaçmasına yardımcı olduğu gerekçesi ile tutuklanan Habertür Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdal Şen. Bunların hepsi bilinen gerçekler.'


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER