Can Ataklı bugün YouTube kanalında Namaz kılan, Kur'an öğrenen çocuklar üzerinden nefretini kustu!

Can Ataklı bugün YouTube kanalında Namaz kılan, Kur'an öğrenen çocuklar üzerinden nefretini kustu!

Gazeteci Can Ataklı bugün YouTube kanalında Namaz kılan ve Kur'an öğrenen çocukları hedef alarak nefret kustu!

Ataklı, Ankara  Sincan Belediyesi tarafından başlatılan "Bebek Kütüphanesi" projesinin içinde yer alan 0-5 yaş grubundaki çocuklara yönelik namaz ve Kuran kursunu içeren "Manevi Eğitim" etkinliğini hedef aldı.

Toplumun inancını dini değerlerini alenen aşağılayan ve 'Cehalet' diye yorumlayan Ataklı , "Toplumun sinir hücreleriyle bu kadar oynanmaz, bu bir, iki çocukları bir cinayete, bir pedagojik cinayete tabi tutuyor." sözleriyle nefret kustu. 

Ataklı; "Burada sıkıntı büyük. Bu, bir pedagojik cinayet. Anaokulu çağındaki çocuklar, okul öncesi dönemdeki çocuklar. Onları alıyorlar, iyi niyetlerle anneler geliyor, bebek kütüphanesi, oyun okulu, şarkılar... Sonra namaz kılıyorlar, Kur'an öğreniyorlar. Ancak cehalet yaygın olduğunda, çocuklar oyun oynarken dinlerini de öğreniyorlar, yanlış öğreniyorlar. Bu, laiklik ya da din kültürüyle örtüşen bir şey değil. Burada bir sıkıntı var ve bunu söylemek zorundayım. Türkiye'de böyle şeylere karşı çıkılmalı. Bu çocukları böyle bir ölüme, beyinsel ölüme doğru itiyorsunuz." dedi.

 
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER