Maher Zain'in, “Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi"nde çektiği klip yayınlandı

Maher Zain'in, “Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi"nde çektiği klip yayınlandı

Lübnan asıllı İsveçli şarkıcı, söz yazarı ve müzik yapımcısı Maher Zain'in, Başkanlığımız tarafından çocukların gözünden Gazze'deki insanlık dramına dikkati çekmek amacıyla İstanbul'da açılan "Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi"nde çektiği klip yayınlandı.

Bunun üzerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından "Ya Habiba Ya Falastin" şarkısına "Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi"nde klip çeken Zain'e teşekkür ettiği bir paylaşımda bulundu. 

Paylaşımda, çalışmayı çok anlamlı bulduğunu belirten İletişim Başkanı Altun, "Sevgili Maher, bu güzel eserinin klibini İletişim Başkanlığımızca İstanbul'da açılan 'Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar' Sergisinde çekmen, Filistin'in sesini dünyaya daha fazla duyurmak açısından bizim için çok anlamlı. Eserini Filistin'de yaşanan trajediyi çocukların gözünden anlatan sergimizde seslendirdiğin için sana gönülden teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Başkanlığımızca çocukların gözünden Gazze'deki insanlık dramını anlatmak amacıyla İstanbul'da geçen yıl 29 Aralık'ta açılan "Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi", yerli ve yabancı binlerce katılımcı tarafından ziyaret edilmiş, yabancı basın mensuplarından da yoğun ilgi görmüştü.

Sergide klip çeken sanatçı Maher Zain, yaptığı açıklamada, sergiden çok etkilendiğini belirterek "Sergide çok güzel eserler var, gerçekten çok etkileyici. Filistinli ve Gazzeli çocukların akıllarından ve gönüllerinden geçenleri dışa vuran bir sergi. Birisi bizden bir resim çizmemizi istediğinde içimizdekileri dökeriz. Bunlar da bu çocukların aklından geçenler… Dolayısıyla bu sergide Gazzeli çocukların ne kadar travmatize olduklarını görebiliyoruz." değerlendirmesinde bulunmuştu. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER