Yüreğir Belediyesi’nden ‘Sıfır Atık Projesi’ne Tam Destek

Yüreğir Belediyesi’nden ‘Sıfır Atık Projesi’ne Tam Destek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında, Yüreğir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ‘Sıfır Atık Projesi’ne destek hız kesmeden devam ediyor.

Yüreğir Belediyesi ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında önemli çalışmaları bir bir hayata geçiriyor.  Çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına Yüreğir’e 20 adet Atık Getirme Merkezi kazandırıldı. İlçe geneline hitap edecek çevre dostu mobil Atık Getirme Merkezleriyle çöpler kaynağında ayrıştırılacak.

Mobil Atık Getirme Merkezleri Yavuzlar Mahallesi belediye binası yanı, muhtarlık binası önü, Millet Bahçesi, Kazım Karabekir mahallesi Yüreğir Kültür Merkezi önü, Rotary Anadolu Lisesi önü, Kışla mahallesi Şehit Jandarma Er Mikail Avluk Parkı yanı, Adana Şehir Hastanesi önü, PTT Evleri yunuslu çocuk parkı yanı, Karacaoğlan mahallesi muhtarlık önü, Ulubatlı Hasan mahallesi sağlık ocağı yanı, Selahattin Eyyübi mahallesi muhtarlık binası yanı, Dadaloğlu mahallesi muhtarlık yanı, Atakent mahallesi muhtarlık yanı, 15 Temmuz Şehitler Parkı, Kaymakamlık binası önü, Levent mahallesi Polis Karakolu karşısı, Yamaçlı ve Güneşli Mahallesi kültürevleri önü, Haydaroğlu ve Seyhan mahallesi muhtarlık önü, Sarıçam Mahallesi Vergi Dairesi önü ve Sinanpaşa mahallesi Optimum AVM önüne konuşlandırılmaya başlandı.

Konuyla İlgili açıklama yapan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında 20 adet Mobil Atık Getirme Merkezimiz ilçemize hayırlı olsun. Ekiplerimiz Atık Getirme Merkezlerimizi ilçemiz genelinde belirlediğimiz merkezi noktalara yerleştirmeye başladı. 

İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşumunun engellenmesi veya atığın oluşması durumunda kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması için 'Atık Getirme Merkezleri'miz Yüreğirli hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. 

Mobil Atık Getirme Merkezi ile kaynağında ayrı toplanan kağıt, pil, metal, cam, elektrikli- elektronik, bitkisel atık yağ ve plastik gibi atıkları bu merkezlerimizde toplayacağız. Bu sayede hemşehrilerimizin hem geri dönüşüm ve ekonomiye, hem de çevre bilincinin oluşmasına katkı sağlamalarını istiyoruz.” dedi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER