Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, 'Adana'nın sorunu sivrisinek ve ASKİ'

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, 'Adana'nın sorunu sivrisinek ve ASKİ'

Sivrisinek sorunu ve köstebek yuvasına dönmüş yolların Adanalıları canından bezdirdiğini söyleyen Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, sorumluluklarını aksatan Büyükşehir Belediyesi’ni göreve çağırdı. 

Sinekle yetersiz mücadele ve ASKİ’nin kazıp bıraktığı yollar nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne sert tepki gösteren Başkan Kocaispir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sahada yaptığımız gezilerde; hemşehrilerimizin dile getirdiği ortak bir şikayet var; sinek konusu. Büyükşehir Belediyesi, -üzülerek söylüyorum- sinekle mücadele konusunda, geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da sınıfta kaldı. Hatırlanacağı üzere; geçtiğimiz ekim ayında Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yaptığım konuşmada; sinekle mücadele konusunda tam zamanında ciddi bir çalışma yapılması gerektiğini vurgulamıştım. Larva döneminde yapılacak titiz bir çalışma ile sorunun çözülebileceğini, bu hususta kendilerine yardımcı olmaya ve sorumluluk üstlenmeye hazır olduğumuzu, ilçe belediyeleri olarak en azından Yüreğir Belediyesi olarak elimizi taşın altına koymak istediğimizi belirtmiştim. Ancak Büyükşehir Belediyesi, sinekle mücadele konusunda bir adım atmadığı gibi, uyarılarımızı ve iyi niyetli çabamızı da önemsemedi.

Bugün gelinen noktada haklı çıktığımız için üzgünüm. Üzgünüm çünkü; koca bir şehrin sivrisineğe mahkum olmasından dolayı el ovuşturacak kadar ucuz politik anlayışta değilim. Bununla beraber durum Sayın Başkan açısından o kadar da kötü sayılmaz. Mahcubiyetini azaltacaksa eğer, cibinlik ve sineklik tel satan esnafımızın bu durumdan daha az şikâyetçi olduğunu söyleyebilirim. Saha gezilerimde kulağıma eğilerek satışların patladığını söyleyerek, buna vesile olan Sayın Başkana “En kalbi teşekkürlerini” iletmemi istediler.”

ASKİ YOLLARI ONARMIYOR

Açıklamasında ASKİ'nin sokaklarda kazı yapıp zamanında kapatmadığını, bu nedenle vatandaşla karşı karşıya kaldıklarını da vurgulayan Başkan Kocaispir, “ASKİ’nin bedelini peşin aldığı halde kazıp tamir etmediği sokaklardan dolayı hemşehrilerimiz çok rahatsız. Bu konunun muhatabı Büyükşehir Belediyesi olmasına rağmen vatandaşlarımızın tepkilerini sahada biz göğüslemek zorunda kalıyoruz” ifadelerini kullandı. 

“YOLLARI YAPAR, BEDELİNİ DE ALIRIZ”

Kocaispir, ASKİ’nin AYKOME kararları kapsamında kazdığı yolların tamiratını çok geç yaptığını vurgulayarak, “Bu işlemin mağduriyet doğurmayacak bir sürede yapılması için defalarca çağrı yaptık ama maalesef ciddiye alınmadık. Elbette hemşerilerimizi, hizmet etmeyi lütuf sananların insafına ve keyfine bırakacak değiliz. Yüreğir Belediyesi olarak, bundan sonra ASKİ’nin kazıp bıraktığı tüm sokakların tamiratını hızlıca biz yapacağız. Daha sonra bunun bedelini yasal yollarla kendilerinden talep edeceğiz. Tabi kimin hizmet edip kimin köstek olduğunu da tüm mahallelerde ev ev, kapı kapı gezip anlatacağız” dedi.

İŞTE BAŞKAN KOCAİSPİR'İN 1 YIL ÖNCE YAPTIĞI O UYARI


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER