Yüreğir Belediye başkan adayı Dr. Halil Nacar'dan Dev Projeler

Yüreğir Belediye başkan adayı Dr. Halil Nacar'dan Dev Projeler

Cumhur İttifakı AK Parti Yüreğir Belediye başkan adayı Dr. Halil Nacar, heyecan yaratan projeleriyle büyük destek görüyor.

AK Parti Yüreğir belediye başkan adayı Dr. Halil Nacar, ilçede insana dokunan sosyal projelere önem vereceklerini, samimi ve gayretle çalışacaklarını söyledi.

Dr. Halil Nacar, Yüreğir için emeklilerden, kadınlara, çocuklardan, gençlere kadar birçok proje açıklarken, ilçede Kentsel Dönüşümünde öncelikleri olacağını vurguladı.BİN GÜNDE 10 BIN İSTİHDAM

Cumhur İttifakı AK Parti Yüreğir Belediye başkan adayı Dr. Halil Nacar, Yüreğir’de bin günde 10 bin istihdam projesi için istihdam ofisi kurulduğunu belirtip, “Gençlerle ilgili, Yüreğir’in tamamıyla ilgili bizden çok ciddi istihdam talebi var. Yüreğir Belediyesi olarak bin günde 10 bin istihdam oluşturacağız. Yüreğir’de çalışmak isteyene, emeğiyle, alın teriyle para kazanmak isteyene, geleceğini kazanmak isteyenlere Yüreğir’de iş var. Bunun için işverenlerimizle, sektör temsilcilerimizle, ilgili kamu kurumlarıyla ve belediyemizle ortak çalışmalarımızı yaptık ve hazır. Bin günde 10 bin istihdam oluşturacağız” dedi.YÜREĞİR ADALETLE DÖNÜŞECEK

Cumhur İttifakı AK Parti Yüreğir Belediye başkan adayı Dr. Halil Nacar, “Yüreğir’de dönüşüm adaletle devam edecek. Bu hedefle Yüreğir’de Kentsel Dönüşüm ofisimizi kuracağız. Benim için mülk hakkı, kul hakkıdır. O yüzden Kentsel Dönüşüm benim için teknik konu değildir, benim için güven meselesidir. Bana inanın, bana güvenin kaybetmeyeceksiniz, kazanacaksınız bunu birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.


YÜREĞİR SOSYAL MARKETLER

Yüreğir’imizde yaşayan ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin temel ihtiyaçlarını karşılanmasına yardımcı olmak amacıyla hizmet verecek Belediye Sosyal Marketimiz, Yüreğir Kart uygulamamız ile alışveriş yapılacak bir sosyal projedir. Marketimizde kadın kooperatiflerimizin ve yerel üreticilerimizin ürünlerinin satışına da ev sahipliği yapılacaktır. EMEKLİLERE YILDA
2 İKRAMİYE


Yıllarca ülkesine katma değer üreten, alın ve akıl teri döken emeklilerimize, değerli büyüklerimize hizmet etmek için çalışacağız. Yıllarca ülkesine katma değer katan, alın ve akıl teri döken emeklilerimiz, değerli büyüklerimiz için “Yüreğir Kart“ uygulamasını hayata geçireceğiz ve kartlarına yıllık 2 ikramiye yükleme yaparak sosyal yaşama gönül rahatlığıyla karışmalarına katkı sunacağız.


YÜREĞİR KENT MEYDANINA KAVUŞACAK

Kentimizin birlik ve beraberliğinin sembolü olacak Kent Meydanımız ile ilçemizin değerine değer katacağız.

YÜREĞİR FESTİVALLER KENTİ OLACAK

Kültür ve sanatın kalbi Yüreğir’imizde atacak; kentimizin ruhuna uygun ve özgün festivallerle hem tarihimiz gönenecek hem turizmimiz canlanacak!YÜREĞİR GENÇ KART

Sosyal belediyecilikte ve gönül belediyeciliğinde tarih yazacaklarını ifade eden Dr. Halil Nacar, “Sosyal belediyecilik kapsamında Yüreğir Belediyesi’nin oluşturacağı ‘Yüreğir Genç Kart’ Projemiz var. Yüreğirli gençlerimiz için bu kartlara özel ikramiye yüklemeleri de yapacağız. Okula giden, üniversiteli gençlerimize ne fayda sağlayabilirsek elimizden geleni yapacağız. Yüreğirli gençler için elimizden geleni yapacağız. Gençlere ve tüm Yüreğirlilere iyi ki Yüreğir Belediyesi var, iyi ki Halil abimiz var dedirteceğiz” diye konuştu.   

SANAYI SİTESİ YÜREĞIR’E ÇOK YAKIŞACAK

İstihdamla kalkınan bir Yüreğir için çalışacağız; üretime destek veren yapıların inşasıyla gücümüze güç katacağız!

ÇİFTÇİLERİMİZE ÜRETİM SERASI KURACAĞIZ

Yüreğir’in Seyhan ve Ceyhan Nehri arasında, verimli topraklar arasında bir yerleşim yeri olduğunu ve Yüreğir’de bulunan mahallelerin 69’unun kırsal köy mahallesi bulunduğunu söyleyen Nacar, “Tarımla uğraşan Yüreğirli çiftçilerimizle bir araya geldik ve çiftçilerimizin de bizden talepleri ve beklentileri var. Biz bu istek ve talepleri de değerlendirdik. Yüreğir Belediye Başkanı ve Yüreğir Belediyesi olarak, çiftçilerimizin ve üreten vatandaşların yanında olacağım. Çiftçilerimizin sorunlarını kendi sorunum gibi değerlendireceğim. İlk etapta belediyemiz bünyesinde bir belediye serası kurup, burada fidanlar üreteceğiz, tohum geliştireceğiz. İşinde uzman, topraktan ve üretimden anlayan bir ekiple çiftçilerimiz için danışmanlık hizmetleri vereceğiz. Çiftçilerimiz ve üretime katkı için Yüreğir Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız. Daha çok insana, daha çok hacme hitap eden projelerimiz olacak” şeklinde konuştu.KADIN KOOPERATİFİ VE MAHARETLİ ELLER ÇARŞISI

Kadınların değerli, kadınların etkili, Yüreğirli kadınların daha da etkili olduğunu ve kadınlara sonsuz saygı ve hürmet gösterdiklerini ifade eden Dr. Halil Nacar, “Kadınlarımızla beraber olursak mahalle sakinleri de bizimle beraber olur. Kadınların bizden ilk talebi, ‘Bizler ailemizin, evimizin ekonomisine katkı sağlamak istiyoruz’ oldu. Kadınlarımız için Kadın Kooperatifi ve Maharetli Eller Çarşısı projemiz var. Belediyemiz, kadınlarımızla işbirliği yapacak. Evlerinde üretecekler ve bu üretimler için destek olacağız. Kadınlarımızın ürettiklerini belediye olarak satın alacağız. Satın aldığımız ürünleri de Kadın Kooperatifi ve Maharetli Eller Çarşısı’nda, belediye marketlerinde ve elektronik ticarette maliyetlerine çok cüzi kar koyarak satışa sunacağız ve bu gelirle hane halkının gelirine destek olacağız. Kadınlarımızı istihdamlı üretime katmış olacağız. Kadınlarımıza pozitif ayrımcılığımız olacak. İstihdamda da, iş bulmada biz ön ayak olacağız” dedi.

YÜREĞİR SAHİL PROJESİ

Adana’nın ortasından Seyhan Nehri’nin geçtiği ve bu nehri iyi kullanamadığımızı sözlerine ekleyen Nacar, “Seyhan Nehri’nin kıyısını Kuzey-Güney hattı üzerini yürüyüş ve bisiklet yolu yapacağız. Sadece Yüreğirlilerin değil, Adanalıların da faydalanacağı yürüyüş yapıp, bisiklet sürebileceği, yürüyüş ve bisiklet yolu yapacağız. Bu alanda yapacağımız master planla bu alanı bölmelere ayıracağız. Gençler için bisiklet, akrobatik, kaykay pistleri ekleyeceğiz. Çocuk parkaları, spor alanları ekleyeceğiz. Ayrıca belediye kafeleri kuracağız ve orada çok cüzi ücretle kahve ve çay içebileceksiniz. Aile ve piknik mesire alanları oluşturacağız. Artık Yüreğir’in Yemyeşil, ışıl ışıl bir sahili olacak” diye konuştu.

FİKİR SİZDEN OFİS BİZDEN

Kendi iş yerini kurmak isteyen, ofis açmak isteyen ama maddi imkanı olmayan girişimcilerin de yanında olduklarını sözlerine ekleyen Nacar, “Bir işe başlarken işyeri lazım, ofis lazım, sekreter lazım. İş yerinin elektriği, suyu, kirası, ham maddesi derken bunları düşündükçe bir bakarsınız daha işe başlamadan enerjiniz tükenir yol alamazsınız. Onun için bizler iş fikri geliştiren insanlarımız için paylaşımlı ofisler kuracağız. Girişimci, üretmek isteyen insanlarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza ayrım yapmadan bize gelecekler ve biz de bu fikirleri dinleyeceğiz. Teknik alt yapısı, konfor alt yapısı, ticari alt yapısı olan, kurumlar ve kuruluşlar tarafından tanınan ortak paylaşımlı ofisler ve iş merkezi oluşturacağız. Burada yeşeren fikirlerin büyümesinde, topluma mal olmasında belediye olarak aktif rol oynayacağız” diye konuştu. 

TAM OLİMPİK YÜZME HAVUZU

Yüreğir’in cazibe merkezi olmasını ve Yüreğirli insanların taleplerini çok önemsediğini belirten Nacar, “Siyaset işi iddia işidir. İnşallah 2028 yılında Dünya Yüzme Olimpiyatlarını Adana’da Yüreğir’de yapmak istiyoruz. Biz Yüreğir Tam Olimpik Yüzme Havuzu’nu yaptırıp, oradan uluslararası çapta, olimpiyat müsabakalarını yaptırmak istiyoruz. Böylece Yüreğir’i cazibe merkezi yapma sözümüzle ilgili bir projemizi hayata geçirmiş olacağız. Tam Olimpik Yüzme Havuzu bizim için kıymetli bir proje. Eninde sonunda bunu Yüreğir’e kazandıracağız” dedi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER