Vatan Partisi Adana İl Başkanlığı'ndan HDP Kapatılsın Açıklaması

Vatan Partisi Adana İl Başkanlığı'ndan HDP Kapatılsın Açıklaması

Vatan Partisi PKK'nin katlettiği Gara şehitleri için yine yurt genelinde alanlara indi. Şehitler için saygı duruşunda bulunan Vatan Partisi üyeleri PKK'nın bitirilmesi için HDP'nin bir an önce  kapatılması gerektiğini vurguladı.

Adana’da ise, Atatürk Parkı’nda toplanan Adana Vatan Partisi İl Başkanlığı üyeleri, “Meclis’te PKK istemiyoruz”, “Katil ABD İncirlik’ten defol” sloganları attılar. Ardından basın açıklaması düzenlediler.

Açıklamayı gerçekleştiren Vatan Partisi Adana İl Başkanı Selver Kaplan, şehit edilen vatandaşlarımızın acısını yüreklerinde yaşadıklarını belirtti.

PKK’nın ABD’nin kuklası olduğunu söyleyen Kaplan, HDP’nin ise, PKK’nın siyasi uzantısı ve  terörist devşirme karargahı olduğunu ifade etti.

YAS İLAN EDİLSİN DİYENLER, TİMSAH GÖZYAŞI DÖKÜYOR!

Selver Kaplan, yas ilan edilmesi konusundaki tartışmalara da değindi: “Bugün yas ilan edilsin diyenler, timsah gözyaşları dökmektedir ve onların elinde de şehitlerimizin kanı vardır. Türkiye’yi açıkça düşman ilan eden ve PKK için Ortadoğu’da silahlı gücümüz diyen ABD’ye , biz Türkiye'yi sizin istediğiniz şekilde dizayn etmeye hazırız mesajı verenler, bugün yas ilan edilsin diyor. Açıkça görüyoruz ki; şehitlerimizin kanı, ABD’nin kara gücü PKK ve Türkiye’deki işbirlikçilerinin elindedir.”

TERÖR, ABD ELİYLE İNCİRLİK’TEN DESTEK GİDİYOR!

HDP’nin terörle mücadelede Türk Milleti’nin karşısında olduğunu belirten Kaplan, “ABD tarafından Ortadoğu’nun kan gölüne çevrilmesinde karargah olarak kullanılan, FETÖ ve PKK Terör Örgütü’ne lojistik desteğin sağlandığı, İncirlik Üssü’ne  derhal el konulup;  Üs, Türk Ordusunun emrine verilmelidir.” dedi.

Diyarbakır’da yıllardır HDP İl Binası önünde evlat nöbeti tutan annelerin mücadelesinin Türk Milleti’nin HDP/PKK’ya karşı olan kararlı tutumunun simgesi haline geldiğini söyleyen Kaplan, HDP’yi kastederek,” Türk Milleti artık mecliste terörist istememektedir!” dedi.

SAVAŞLAR AĞLAYARAK KAZANILMAZ!

“Savaşlar ağlayarak kazanılmaz” diyen Selver Kaplan, “Bugün önümüzdeki görev, verdiğimiz Vatan Savaşı’nda şehit edilen evlatlarımızın acısını bağrımıza basarak, mücadeleyi daha da yükseltmektir.”diyerek; “Mehmetçiğin, polisin ve jandarmanın teröre karşı verdiği Vatan Savaşı’nda, yüreklerimiz bir çarpmaktadır.” dedi.

“Savaşı, zafer ışığını görenler, umutlu olanlar kazanır. “ diyen Kaplan, savaşlarda en güçlü silahın umut olduğunu hatırlattı ve yas tartışmalarına itafen, ”Bütün savaşlar, düşmanı ağlatmak, milleti güldürmek içindir!” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Açıklamanın ardından, “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” sloganları atan Vatan Partililer, emniyet güçlerine teşekkür ederek, dağıldılar.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER