Vali Elban ve Milletvekilleri Sarıçam Tarım Alanlarında İncelemelerde Bulundu

Vali Elban ve Milletvekilleri Sarıçam Tarım Alanlarında İncelemelerde Bulundu

Adana Valisi Süleyman Elban, Adana Milletvekilleri Ahmet Zenbilci ve Abdullah Doğru, Sarıçam Kaymakamı Müfit Gültekin, Sarıçam Ziraat Odası Başkanı Ali Mehmet Sarsal ile İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin Sarıçam'da topraksız domates üretim serası, tünel seralarda çilek üretim tarlaları ile modern muz serasında incelemelerde bulunarak yapılan üretimlerle ilgili bilgiler aldılar

Sarıçam’daki tarım alanlarını milletvekilleri ve çiftçilerle birlikte gezen Vali Elban, ilk olarak Akkuyu Mahallesi’nde TAYFTAR firmasına ait, yıllık dekarda 30 ton domates üretimi gerçekleştirilen topraksız seralarda incelemelerde bulundu. 22 dekar alana sahip ve genellikle Rusya pazarına ürün satışı yapılan sera hakkında bilgiler alan Vali Elban, daha sonra Çiçekli Mahallesi’ne giderek EYTAR tarım tarafından 60 dekar alanda tünel seralarda gerçekleştirilen çilek üretimini yerinde gördü.

Buradaki incelemelerin ardından ise Vali Elban’ın son durağı, Yarımca Mahallesi’nde Zübeyiroğlu firmasına ait muz serası oldu. 47 dekar alanda, en son yapılan tam otomasyonlu muz üretim serası hakkında da bilgiler alan Vali Elban, elverişli iklimi ve verimli topraklarıyla Adana’nın doğanın zenginliğini her daim bizlere sunan tarımsal bir değer olduğunu dile getirdi.

Bu coğrafyanın, bu toprakların kıymetini bildiklerini belirten Vali Elban, “Bizler, tarımın ekonomik kalkınmadaki önemini her geçen gün daha iyi anlamaktayız. Özellikle pandemi sürecinde gıda üretimimin ne derece önemli olduğu bir kez daha gözler önüne serildi. Bu bağlamda ilimizde üretim ve verimliliğin arttırılması, ulusal ve uluslararası pazarların genişletilerek tarımsal ekonomiden elde ettiğimiz kazancın daha da büyümesi için üreticilerimizin, çiftçilerimizin yanındayız.” dedi.

Alın teriyle en güzel sebzeyi, meyveyi, tahılı üretmek için çalışan, çaba harcayan tüm çiftçilerimizin emeklerinin kutsal olduğunu belirten Vali Elban, toprağa değer katan çiftçilerimize hayırlı ve bol hasatlar dilediğini sözlerine ekledi.

Vali Elban’ın inceleme ziyaretlerine Adana Milletvekilleri Ahmet Zenbilci ve Abdullah Doğru, Sarıçam Kaymakamı Müfit Gültekin, Sarıçam Ziraat Odası Başkanı Ali Mehmet Sarsal ile İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin’in de katıldı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER