Vali Köşger’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Vali  Köşger’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

“Şanlı zaferlerle tarihe adını altın harflerle yazdıran necip milletimiz; 26 Ağustos 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında başlayan Büyük Taarruz’la işgal güçlerine indirdiği darbeyi 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da elde ettiği büyük zaferle taçlandırmıştır. Bu sebeple 30 Ağustos, aziz milletimiz için yalnızca bir tarih değil; tarihin karanlığına gömülmek istenen bir milletin yeniden doğuşu, dünya savaş tarihine geçmiş emsalsiz bir zafer, Cumhuriyet’imizin kuruluşuna giden onurlu bir yoldur.

Bugün 101. yıl dönümünü kutlamaktan büyük bir onur ve gurur duyduğumuz bu zafer; bağımsızlığı söz konusu olduğunda canı da dâhil olmak üzere her şeyden vazgeçip tüm benliğiyle mücadele eden aziz milletimizin tüm dünyaya istiklal ve istikbaline olan tutkusunu haykırdığı bir varoluş destanıdır.

İçinde bulundukları tüm imkânsızlıklara ve olumsuzluklara karşı sergiledikleri dik duruş ve eşsiz mücadele azmiyle özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı yoktan var eden asil milletimiz, sadece Türk milletine değil dünya üzerinde mazlum olan tüm milletlere örnek bir başarı teşkil etmiştir.

Elde edilen bu zafer, asil milletimizin bağımsızlığıyla esareti arasında bir seçim yapmak zorunda kaldığında bağımsızlığı uğruna neleri başarabileceğinin en güzel örneği olmuştur. Bağımsızlığından vazgeçmemek uğruna canından dahi geçen ecdadımız, bizlere yalnızca kutsal vatan topraklarımızı değil eşi benzeri olmayan bir milli egemenlik ruhunu da miras bırakmıştır. Bu ruh hâlâ asil milletimizin tüm fertlerinin gönlünde diriliğini korumaktadır.

Milletimizin daima; şanlı tarihimizden aldığı güçle, ecdadımızın vatanperverliğinin sonsuz gölgesinde ülkemizin, devletimizin ve milli egemenliğimizin ebediyete uzanması için göğsünde taşıdığı vatan sevgisi ve hürriyet aşkıyla hareket etmesi, kutlu bağımsızlık yürüyüşümüzü ilelebet sürdürecek en önemli unsurdur.

Ecdadımızdan bize miras kalan bu milli şuurun daima bize yol göstereceğine olan inancımın tam olduğunu belirtiyor; başta Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın birliği ve bütünlüğü için canını siper eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle; bu kutlu zaferi bize miras bırakan tüm kahramanlarımızın ruhlarının şad, uğruna mücadele edip canlarını verdikleri vatanımızın ilelebet payidar olmasını temenni ediyor, aziz milletimizin ve Adanalı hemşehrilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bilgileri, düşünceleri, fedakarlıkları ve ileri görüşlülükleriyle yurdumuzu geçmişten bugüne getiren tüm devlet erkânımıza saygı, minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER