Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu; Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü 1.5 milyon araç kullandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu; Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü 1.5 milyon araç kullandı

Bir dizi temas ve ziyarette bulunmak üzere Adana’ya gelen yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 28 Nisan'da hizmete açılan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü inceledi. Bakan Uraloğlu, Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü şu ana kadar 1.5 milyon aracın kullandığını açıkladı. 

Göreve yeni atanan Bakan Uraloğlu, 28 Nisan'da hizmete açılan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü inceledi.

Bakan Uraloğlu, Bakanlık olarak kentte birçok hizmet gerçekleştirdiklerini, bundan sonra da Adana'nın ihtiyaçları ve talepleri konusunda istişareler yaparak yola devam edeceklerini söyledi.

Bir mühendis ve yönetici olarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün inşaatında çalışmanın ve hizmete açmanın gururunu yaşadığını dile getiren Bakan Uraloğlu, "Adana'mızın trafiğini rahatlatmaya çalıştık. Şu ana kadar burayı yaklaşık 1,5 milyon araç kullanmış durumda. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü; Şehir Hastanesi, üniversitesi, stadyumu, bunların otoyola bağlantısı noktasında çok ciddi bir hizmet veriyor. Bu hizmetle beraber yine Adana'nın iki yakasını çok önemli bir şekilde tekrar birleştirmiş olduk." dedi.

Bakan Uraloğlu, köprünün yapımının daha önce Büyükşehir Belediyesince durdurulduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanı'mızın talimatlarıyla biz bunu Bakanlığımızın bünyesine aldık ve çok hızlı şekilde bitirdik, trafiğe açtık. Önemli bir yatırım yaptık. Toplumumuz tarafından burasının en etkin ve verimli şekilde kullanılmasını istiyoruz. Bu anlamda yerel yönetimden bazı sıkıntıların olduğuyla ilgili duyumlarımız var. Bunların aşılması gerektiğini düşünüyorum. Burada bizim yapmamız gereken bir şey varsa onu yapmaya hazır olduğumuzu özellikle beyan etmek istiyorum. Bu, milli servettir. Bunu en etkili, efektif şekilde hep beraber kullanmamız lazım."

İncelemesinde Bakan Uraloğlu'na Vali Elban, Adana Milletvekilleri Abdullah Doğru, Ahmet Zenbilci, Sunay Karamık ve Faruk Aytek, vali yardımcıları, ilçe belediye başkanları ile kamu kurumu temsilcileri de eşlik etti.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER