Türk İstiklal Savaşında Mücadele Eden Türkistanlılar Anıldı

Türk İstiklal Savaşında Mücadele Eden Türkistanlılar Anıldı

Türkistanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Türkistan kültüründe önemli bir yeri olan, birlik ve beraberliğin devamlılığını sağlayan Geştek toplantılarını sürdürüyor.

Türkistan pilavı ikramıyla gerçekleşen Geştek toplantılarıyla Türkistanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinde bir araya gelen Türkistanlılar; tarih, kültür, coğrafya, edebiyat, gündem hakkında bilgi alışverişinde bulunmayı ihmal etmiyor.

İsmail Gaspıralı'nın "...dilde, fikirde, işte birlik" şiarı ile hareket eden Türkistanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği, geleneksel olarak düzenlediği Geştek toplantısı Emrullah MAKSOM başkanlığında ve bu hafta Bahadır ZİYA öncülüğünde yapıldı. Toplantıda Çukurova bölgesindeki mücadele hakkında çalışmaları olan yazar Yusuf DELİKOCA, Hacı Yoldaş ve arkadaşlarının Türk İstiklal Savaşına katkılarını anlattı.

 Geştek toplantısına; İllerbankası Bölge Müdürü Muzaffer AKGÜNLER, 
Telekom Bölge Müdürü Yılmaz TOHUMOĞLU, TSE Bölge Müdürü Fatiih KURT, İl Çevre Müdürü  Halit ERGÜN, Adana Güreş İl Temsilcisi Veysel ALANOĞLU, Ç.Ü.TÖMER Müdürü Dr.Serhat KOÇAK, "Korbaşı" Yazarı Emin YARIMOĞLU, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mehmet Ali BAKIR, Dünya Avşarlar Derneği Başkanı Şeref KOCAKAYA, Ceyhan Kırım Türkleri Derneği Başkanı İsmail TAYMAZ, Söz Gazetesi İmtiyaz sahibi Reha ÖREN, Yedi Yirmi Dört Medya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Özlem PEKDURANER katıldı.

Türkistanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Osman BEG, katılımcıların gösterdiği ilgiden çok memnun olduğunu dile getirdi ve teşekkürlerini birer teşekkür Belgesi eşliğinde sundu. Türkistanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin Onursal Başkanı Selahattin KAVUNCU, Derneği tarafından armağan edilen Türkistan doppusunu konuklara takdim etti.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER