Tokat Valiliği, belediye meclisinin skandal "Şehit Ömer Halisdemir Caddesi" kararına 'dur' dedi!

Tokat Valiliği, belediye meclisinin skandal "Şehit Ömer Halisdemir Caddesi" kararına 'dur' dedi!

Tokat Valiliği, Sulusaray belediye meclisinin skandal "Şehit Ömer Halisdemir Caddesi" kararına 'dur' dedi!

Tokat Sulusaray Belediyesi belediye meclis toplantısında, meclis üyelerinin oy çokluğu ile 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in isminin bulunduğu caddeye, ilçede belediye başkanlığı yapmış  Şahin Hasgül'ün isminin verilmesi kararı alındı. 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in isminin değiştirilmesi kararı sosyal medyada büyük tepkiye yol açtı. 


Tokat Valiliği söz konusu belediye meclisi kararını iptal etti. 

Valilikten yapılan açıklamada "Şehit Ömer Halisdemir'in ismini kaldırıp Belediye Başkanının ismini verdiler' başlıklı haberlerin yayınlanması üzerine bu açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Sulusaray Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı gündeminin 4. Maddesinde 'Şehit Ömer Halisdemir Caddesi' isminin değiştirilmesi kararı görüşülerek Belediye Meclisi’nce oy çokluğuyla kabul edilmiştir. Ancak Belediye Meclis gündeminin 4. Maddesinde 'Şehit Ömer Halisdemir Caddesi' isminin değiştirilmesi kararı Valilik Makamının 07.10.2023 ve 36364 sayılı yazısı ile iptal edilerek eski haline getirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.


BELEDİYE BAŞKANINDDAN 'PES!' DETİRTEN AÇIKLAMA
"Hasgül ailesinin ve çevresinin isteği üzerine bu karar alındı" 


Sulusaray Belediye Başkanı Necmettin Coruk, art niyet bulunmadığı yönünde açıklama yaptı. 
Coruk, "Sulusaray ilçemiz 1991 yılında belediye başkanımız Şahin Hasgül döneminde ilçe yapıldı. 4 dönem belediye başkanlığı yapmış bir başkanımızdı. Şahin Hasgül başkanımızın ailesinin ve çevresinin isteği üzerine bir caddeye, bir sokağa isminin verilmesini istediler. Biz de iyi niyetimizi kullanarak kendi ailesinin bulunduğu yere onun ismini vermek istedik.
300 metrelik bir caddedir. 15 Temmuz Şehidimiz Ömer Halisdemir'in isminin bulunduğu caddeye hiçbir art niyet olmadan Şahin Hasgül'ün ismini vermek istedik. Şu anda mevcut bir değişiklik yapılmış değildir. Ama bunu siyasi emeller uğruna kullanmak istediler. Şehidimiz Ömer Halisdemir'in ismini, mevcut devam eden projemiz küçük sanayi sitesine vereceğiz. Farklı bir düşüncemiz yok, olamaz da. Kesinlikle bir art niyetimiz yok. Hasgül ailesinin ve çevresinin isteği üzerine bu karar alındı" dedi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER