TGB ve Vatan Partisi üyeleri 12 Mehmetçik için Adana’da yürüyüş düzenledi

TGB ve Vatan Partisi üyeleri 12 Mehmetçik için Adana’da yürüyüş düzenledi

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ve Vatan Partisi geçtiğimiz günlerde Irak’ın kuzeyinde şehit verdiğimiz 12 Mehmetçik için Adana’da yürüyüş düzenlediler.

Galleria önünde toplanan yüzlerce kişi ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçtiler. Şehit olan askerimizin isminin sık sık okunduğu yürüyüşte “Hepimiz Mehmet’iz PKK’ya yeteriz, Katil ABD ülkemizden defol, Şehitler ölmez Vatan bölünmez” sloganları atıldı.

Yürüyüşün ardından açıklama yapan TGB Genel Başkanı Kayahan Çelik: “Geçtiğimiz hafta Kuzey Irak’ta Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi’nde 12 Mehmetçiğimizi şehit verdik. Bu saldırı basit bir saldırı değildir, terör örgütü PKK’nın kendi inisiyatifiyle kalkıştığı bir olay değildir. Geçmiş ABD Başkanı Obama’nın tanımıyla “ABD’nin kara gücü PKK” bu hain saldırıyı ABD talimatıyla yaptı. Düğmeye basan, operasyonu planlayan ABD’dir. Mehmetçiğin vurduran talimat da vuran kurşunlar da ABD’nindir! Bütün askeri otoriteler bu durumun farkındadır. Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde PKK’yı besleyen, büyüten, silah ve mühimmat veren, eğiten ve yönlendiren ABD’dir!” dedi. Açıklamasını sürdüren Çelik: “İşte bu nedenle bugün Mehmetçiklerimiz için ABD üssünün kapısına dayanmaya geldik. Buradan hep birlikte İncirlik üssü önüne geçiyoruz” dedi. 

İncirlik Üssüne Geçtiler
Açıklamanın ardından otobüslerle İncirlik Üssü önüne giden TGB ve Vatan Partisi üyeleri İncirlik üssüne doğru yürüyerek üs önünde açıklamalarını sürdürdüler. Burada da açıklamasına devam eden TGB Genel Başkanı Çelik: “İşte önünde bulunduğumuz ihanet üssü İncirlik. ABD’nin kullanımı ve denetimindeki bu NATO üssü vatanımızın, Mehmetçiğimizin üzerindeki bütün kanlı planlarda başrolde! Bu düşman karargâhındaki ABD askerlerini evlerine uğurlamaya geldik! İşte onlar için bir bilet hazırladık: Türk Hava Yolları’na da yakışmıyorlar, Amerikan Hava Yolları’ndan tek yönlü biletlerini kestik. Geri dönüşsüz. Malum önümüz yılbaşı; gidin Noel tatillerinize bir daha da dönmeyin bu topraklara!” dedi.  

Kayahan Çelik’in ardından açıklama yapan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferdi Tarhan: “Yarım asırdır, Türkiye’nin milli gurur ve onurunun sesi olarak haykırıyoruz: Türkiye kendi düşmanını kendi eliyle besliyor. Türkiye kendi düşmanını koynunda büyütüyor. Hukuk adına, özgürlük adına, demokrasi adına, Batı uygarlığı adına daha ne kadar boyun eğilecek ülkemizdeki yabancı asker varlığına? Türkiye’nin birçok yerinde Amerikan üsleri var. Bu üslerin en meşhuru olan İncirlik Hava Üssü’nün önüne geldik.” dedi.

İncirlik üssünden Güney Kıbrıs’a oradan da İsrail’e silah ve mühimmat taşındığını söyleyen Tarhan: “Türk milleti olarak bizi yöneten hükümetlerin utancını daha fazla taşımayacağız. Gazze’li çocuklar için palavra atmak dışında bir şey yapmak isteyen herkese sesleniyorum. Arkamızda bulunan İncirlik Üssü’nden İsrail’e silah ve mühimmat desteği yapılıyor. ABD Silahlı Kuvvetlerinin uçakları, Türkiye’deki İncirlik Üssü’nden İsrail’e silah taşıyor ve Türkiye yönetimi bu gerçeğin üzerini örtüyor. İncirlik’ten kalkan uçaklar önce Güney Kıbrıs’taki İngiliz üssü Agratur’a iniyor ve yüklendiği kargoyu oradan İsrail’e götürüyor. Emperyalist ABD, NATO’ya ait üslerini İsrail’in hizmetine sunuyor. Ülkemizde bulunan İncirlik ve Kürecik Üssü, ABD tarafından İsrail’i korumak amacıyla kullanılıyor.” dedi.

17 Şubat 1993’te Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis’in “İncirlik Üssü’nden kalkan ABD uçaklarının, PKK’ya yardım dağıttığı” açıklamasını yaptıktan on gün sonra, uçağı düşürülerek şehit edildiğini söyleyen Tarhan: “Size önümüzdeki yıllardan haber veriyorum. Bu üs Amerikan askerlerinden temizlenecek ve ismi Orgeneral Eşref Bitlis Hava Üssü olarak değiştirilecektir.” dedi.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER