Tarihi Geçen İlaçlar Mutlaka Eczanelere Teslim Edilmeli

Tarihi Geçen İlaçlar Mutlaka Eczanelere Teslim Edilmeli

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eczacılık Fakültesi Öğrencileri “Sosyal Sorumluluk Projesi” dersi kapsamında, “İlacın Zehrin Olmasın” adlı proje gerçekleştirdi.

 

ÇÜ Eczacılık Fakültesi öğrencileri Elif Akdoğan, Rabia Akılevi, Zeynel Yunus Emre Topçu, Hakkı Barış Çelik ve Deniz Gökay tarafından yürütülen projenin amacı evsel atık olmayan ilaçların tarihleri geçtiğinde çöp ya da kanalizasyona atılması yerine eczanelere teslim edilmesi gerekliliği konusunda farkındalık yaratmak.

 

Öğrenciler projeyi tanıtmak için dersi veren öğretim üyeleri Prof. Dr. Hacı Ali Döndaş, Doç. Dr. Sinem Büyüknacar, Doç. Dr. Fatma Aydınoğlu, Doç. Dr. Cem Yamalı, Doç. Dr. Özlem Alptekin ve Dr. Öğretim Üyesi Sabriye Aydınoğlu ile birlikte Merkezi Kafeterya önünde bilgilendirme ve anket yaptı.

Farklı bölümlerden öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği bilgilendirmede Eczacılık Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan Adana genelinde atık ilaçların imha edilmek amacıyla teslim alındığı eczane listesini içeren karekodlu kitap ayraçları hediye edildi.

 

Dersin koordinatörü Doç. Dr. Fatma Aydınoğlu yaptığı açıklamada, Adana Eczacı Odası’nın gönüllü eczanelerde yer alan ilaç atık kutularında atık ilaçların topladığı ve uygun şekilde imha edilmesinin sağladığını belirtti. Doç. Dr. Aydınoğlu, bu proje ile ilaç atıklarının evsel atık olmadığı ve atık ilaçların uygun şekilde imhasına yönelik farkındalığın artmasını amaçladıklarını belirtti. 


  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER