Tanburoğlu: “Hemşehrilerimizin güvenini boşa çıkartmayacağız”

Tanburoğlu: “Hemşehrilerimizin güvenini boşa çıkartmayacağız”

Başkan Tanburoğlu: “Adana halkına desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum”


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Doç. Dr. Anıl Tanburoğlu, 31 Mart Yerel Seçimlerini değerlendirmek üzere gazetecilerle bir araya geldi.

Şirinpark Otel’de düzenlenen basın açıklamasında İl Başkanı Tanburoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İl Başkanı Tanburoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Cumhuriyet Halk Partisi olarak 31 Mart Yerel Seçimlerinden tüm Türkiye’de başarıyla çıktık. Adana özelinde ise hemşehrilerimizin desteğiyle 9 ilçe belediyesi ve büyükşehir belediyesini alarak büyük bir başarı elde ettik. Sarıçam ve Pozantı ilçelerini ise az bir oy farkıyla kaybettik. Şimdi kaybettiğimiz yerlerin muhasebesini yapıyoruz. Neden kazanamadığımızın sebeplerini araştırıyoruz. Önümüzdeki seçimlerde kazanacağımız belediye sayısını arttıracağımızı şimdiden rahatlıkla söyleyebilirim. Göreve geldiğimiz 7 Ekim Adana İl Kongresinde de söylediğim gibi en az 8 ilçe belediyesi ve büyükşehir belediyesini kazanacağımızı söylemiştim. Söylediğimizin daha üstünde bir başarı elde etmiş olduk. Adana halkına partimize ve adaylarımıza gösterdikleri destek ve teveccühten dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, Adana halkının güvenine layık olmak için çalışmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. 

Kazanan Adana olmuştur

Yerel seçim ve mahalli idareler seçimleri açısından önemli, ancak bundan sonraki dönem bizim için 4 yıl sonraki genel seçime hazırlanma dönemi olacak. Partimizdeki kurumsal yapılanma ve siyaset yapma biçiminin değişmesiyle ilgili olarak, 4 yıl boyunca emeklinin, işçinin, atanmamış öğretmenin, işsizlerin ve kısacası hak kaybına uğramış, dışarıda bırakılmış, ötekileştirilmiş ve şu anda çok zor ekonomik şartlarda hayatını idame ettirmeye çalışan her kesimin yanında olmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, daha çok sokakta, daha çok alanlarda, ve hak mücadelesi içinde olan herkesin yanında olacağız. Önceliğimiz Adana olacak, önceliğimiz halkın refah ve mutluluğu olacak. Kazandığımız başarı bizi asla rehavete sürüklemeyecek, parti ayrımı gözetmeksizin her zaman halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Buradan Adanalı hemşehrilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Kazanan Adana olmuştur.”


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER