Şehit Yılmaz Bozkurt Polis Merkezi Amirliğinin Açılışı Yapıldı

Şehit Yılmaz Bozkurt Polis Merkezi Amirliğinin Açılışı Yapıldı

2016 yılında Adana Emniyet Amirliği kadrosunda görevli iken bölücü terör örgütü mensuplarının düzenlediği silahlı saldırıda şehit olan Polis Memuru Yılmaz Bozkurt’un adının verildiği polis merkezi amirliğinin açılış gerçekleştirildi. 

Törende konuşan Adana Valisi Köşger sözlerinin başında, bu binaya ismini verdiğimiz aziz şehidimiz gibi, vatan uğruna, bayrak uğruna, mukaddesat uğruna, istiklalimiz ve istikbalimiz uğruna Kuzey Irak’ta son dönemde şehit olan kahramanlarımızı rahmetle, minnetle, şükranla andığını ifade ederek “Tüm şehitlerimize rahmet olsun. Allah onların mekanlarını cennet etsin. Makamlarını ali etsin. Onlara minnettarız, onlara çok şey borçluyuz.” dedi.

Bu coğrafyada yaşamanın bir bedelinin olduğunu belirten Vali Köşger, “Bu coğrafyada devlet olarak varlığımızı sürdürmenin bir bedeli var. Millet olarak var olmanın bir bedeli var. O bedeli ödeyenler, o bedeli ödemeyi göze alanlar bu topraklarda var olmaya devam ediyorlar. Bedelini ödeyemeyenler, o yiğitçe duruşu sergileyemeyenler de hep söylediğim gibi tarihin tozlu sayfaları arasında toprakların altında yitip gidiyorlar.” dedi.

Çok şükür ki yiğitlerimizin, şehitlerimizin ödediği bedellerle bu topraklarda özgürlüğümüzü, istiklalimizi, bağımsızlığımızı devam ettirdiğimizi ifade eden Vali Köşger, “Kahramanlarımız sayesinde dünya milletleri arasındaki saygın yerimizi korumaya devam ediyoruz. Devam edeceğiz, bunu da herkese göstereceğiz. Bugün burada Adana’mızda ve ülkemizin tüm vilayetlerinde huzur içinde, güvenlik içinde, esenlik içinde yaşıyorsak önce bunu şehitlerimize borçluyuz. 7/24 365 gün gözünü kırpmadan vatan uğruna hudut boylarında nöbet bekleyen Mehmetçik’imize borçluyuz, güvenlik güçlerimize borçluyuz. Allah onlardan razı olsun, Allah onları yetiştiren ailelerinden razı olsun. Allah milletimizden razı olsun. Milletimize ebed müddet bu topraklar üzerinde tam bağımsız olarak yaşamayı nasip etsin.” dedi. 

Konuşmasının devamında “Bu Vatan Kimin” şiirine atıfta bulunan Vali Köşger, “Şiirde 
‘Göğsünden vurulup tam ercesine, 
Bir gül bahçesine girercesine, 
Şu kara toprağa girenlerindir.’ diyor vatan. Yılmaz Bozkurt kardeşimiz bu topraklarda şehit oldu ve ismi Gülbahçesi Karakoluna veriliyor. Şehadeti kutlu olsun.  Gülbahçesi Karakoluna ismi veriliyor. Bir gül bahçesine girer gibi bu kara toprağa girdi kardeşimiz bu vatan için. Kardeşimizin ismi sonsuza kadar yaşayacak.” dedi.
Devletimizin gayet güzel bu mahallenin güvenliğini ve esenliğini sağlamak üzere bu karakolu yaptığını dile getiren Vali Köşger, “Burası çok da güzel bir karakol olmuş. Aklından farklı düşünceler geçirenler şunu bilsinler ki devletimiz her zaman milletinin yanındadır, her zaman güçlüdür, bu millet sağlam bir millettir, imanlı bir millettir;  istikrarı için, bağımsızlığı için, bayrağı için mukaddesatı için de dünyadaki hiçbir milletin göze alamadığı bedelleri ödeyegelmiştir, ödemeyi göze almıştır, göze almaya da devam edecektir. O sebeple aklından kötü niyet geçirenler gelsinler, Gülbahçesi Karakolunu görsünler, devletimizin gücünü görsünler. Buradaki güvenlik güçlerimizin hem şefkatini görsünler, hem onlara karşı hizmeti nasıl yürüttüklerini görsünler hem de nasıl bir sağlam duruş sergilediklerini görsünler ve varsa kötü niyetleri bundan vazgeçsinler. Bu milleti kimse parçalayamaz, bölemez, bu ülkeyi kimse yıkamaz. Allah’ın izniyle ebed müddet kıyamete kadar bu topraklarda hür ve bağımsız, müreffeh kalkınmış, dünya milletleri arasında saygın yerini devam ettiren bir millet olarak var olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından Gülbahçesi Şehit Yılmaz Bozkurt Polis Merkezi Amirliği dualarla hizmete açıldı. 
Karakolda incelemelerde bulunan Vali Köşger, program sonunda şehidimizin ailesiyle bir araya geldi.
Törene Vali Köşger’in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Coşkun Sel ile çok sayıda polis memuru katıldı.
 
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER