Sarıçam Belediyesi tarafından ‘Kurumsal Mükemmellik Yolculuğunda Öz Değerlendirme Çalıştayı’ yapıldı

Sarıçam Belediyesi tarafından ‘Kurumsal Mükemmellik Yolculuğunda Öz Değerlendirme Çalıştayı’ yapıldı

Sarıçam Belediyesi tarafından kurum çalışanlarına, ‘Kurumsal Mükemmellik Yolculuğunda Öz Değerlendirme Çalıştayı’ yapıldı. Sarıçam Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan çalıştaya, Başkan Bilal Uludağ, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Birim Kalite Sorumluları ile farklı birimlerdeki çalışanlar katıldı.

Sarıçam Belediyesi tarafından kurum çalışanlarına, EFQM Modeli doğrultusunda ‘Kurumsal Mükemmellik Yolculuğunda Öz Değerlendirme Çalıştayı’ yapıldı. Sarıçam Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan çalıştay, Bil Ben Eğitim ve Danışmanlık Şirketi eğitmeni Ender Horata’nın açılış sunumuyla başladı. 8 ekipte yer alan yaklaşık 70 çalışan tarafından EFQM Modelinin kriterlerinin gözden geçirildiği çalıştayda, modelin daha etkili uygulanması, tüm birimlere yayılımının sağlanması planları yapıldı.

Çalıştay’da bir konuşma yapana Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ,  gerçekleştirdikleri çalıştayın tüm yönetici ve çalışanlar için öz değerlendirme yapma, güçlü ve iyileştirmeye açık alanların belirlenmesi noktasında çok faydalı olduğunu belirtti.

2017 yılında başlayan kurumsallaşmada kalite yolculuğunda uyguladıkları EFQM Modeli doğrultusunda mevcut durumun tespiti, tespit edilen ‘Kuvvetli ve İyileştirmeye Açık Alanların’ belirlendiğini belirten Başkan Uludağ, çalıştayın amacına uygun ve gerekli veriler elde edilerek tamamlandığını aktardı.

 “KURUMSAL MÜKEMMELLİK YOLCULUĞUNDA BEŞİNCİ YILDIZI ALMAK İSTİYORUZ”

Her yıl yaptıkları öz değerlendirme çalıştayı ile Sarıçam Belediyesi’nin başta vatandaşlar olmak üzere tüm paydaşlarına sunduğumuz hizmetin kalitesinin arttırılması, memnuniyetin sağlanması ve sürdürülebilir hizmetlerin sunulmasının amaçlandığını kaydetti. Bu sayede sürekli iyileştirme kültürü ile kurumsallaşma vatandaş ve çalışanların, talep ve beklentilerini karşılamak adına hızlı ve etkili çözümler ürettiklerini söyleyen Başkan Uludağ sözlerine şöyle devam etti; “Sarıçam Belediyesi olarak, EFQM Modeli doğrultusunda çalışanımızdan vatandaşımız ve tüm paydaşlarımıza yönelik stratejilerimizi belirledik. EFQM Modelinin uygulanmasındaki seviyemizin ve geri bildirim raporu ile iyileştirmeye açık alanlarımızın belirlenmesi ile kurumsal mükemmellik yolculuğundaki puan ve karşılığı olan yıldızların elde edilmesidir. Geçtiğimiz yıl dört yıldızlı ‘Üstün Performanslı Kuruluş’ ödülü alan belediyemizin bu yılki puan ve yıldızını arttırarak başarılı uygulama ve çalışmalarımızın taçlandırılması ve kurumsal mükemmellik yolculuğunda beşinci yıldızı almak bizleri mutlu edecektir. Nihai amacımızın belediyemizin paydaşlarına sunduğu tüm hizmetlerin kalitesinin arttırılması, hizmetlerin daha hızlı sunulması, vatandaş ve diğer paydaşların beklenti ve taleplerinin kaynaklar ölçüsünde karşılanması, kaynakların etkili ve verimli şekilde kullandırılması, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Küresel Amaçları doğrultusunda, sürdürülebilirliğin ve her alanda memnuniyetin sağlanmasıdır. Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz çalıştayımıza katkı ve katılım sağlayan çalışanlarımıza teşekkür eder, alınan kararların belediyemiz ve tüm paydaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ederim.” diye konuştu. 
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER