Sabancı Merkez Camii’nde Regaib Kandili Coşkusu

Sabancı Merkez Camii’nde Regaib Kandili Coşkusu

Müftü Taşcı, Regaip Kandili Özel Programı'nda yaptığı konuşmada, İslam alemi olarak üç aylar olarak bilinen, rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girmiş bulundukların belirtti

Adana İl Müftülüğüne bağlı camilerin dolup taştığı bu gecede eller alemlerin Rabbi Yüce Allah‘a dualar için açıldı. Adana genelindeki bütün camilerde Regaib Kandili münasebetiyle Kur’an-ı Kerim, mevlid-i şerif, ilahiler okunarak gecenin anlam ve önemine binaen vaazlar verildi. Adana Sabancı Merkez Camii‘nde kandil özel programı gerçekleştirildi.

Akşam namazının ardından gerçekleştirilen Regaib Kandili programında, din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim, ilahiler ve mevlid-i şerif okundu.

Adana İl Müftüsü Mehmet Taşcı tarafından Regaip Kandili‘nin dinimizdeki yeri, gecenin dua ve ibadetle geçirilmesinin manevi değerini anlatan bir konuşma yapıldı. 

Müftü Taşcı konuşmasına, Hz. Muhammed'in (s.a.s.) yaptığı duayı işaret ederek "Rabbimiz İslam ümmeti olarak bizlere Recep ve Şaban aylarını mübarek eyle, bizi biz kılan değerlerle mübarek eyle, bizlere, işlediğimiz bütün kötülükleri arkamızda bırakarak Kur'an ayına, Ramazan ayına kavuşmayı nasip eyle" şeklinde dua ederek başladı.

Regaip Kandili'nin mübarek üç ayların müjdecisi olduğunu ifade eden Müftü Taşcı, "Regaip Kandili bizi mübarek üç aylara kavuşturan, Ramazan-ı Şerif'in müjdecisi bir gece olarak tarih boyunca mümin topluluklarca idrak edilmiştir" dedi.

Müftü Taşcı, yaptığı duanın ardından cemaat ile müsafaha ederek cemaatin kandilini kutladı.

Program, İl Müftülüğünü sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlandı


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER