Parlamenterler Derneği, “Neronlaşan İsrail’i lanetliyoruz!”

Parlamenterler Derneği, “Neronlaşan İsrail’i lanetliyoruz!”

Türkiye’nin saygın sivil toplum örgütlerinden Parlamenterler Derneği, Cumhuriyetin 100. Yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda, birçok güncel konulara dair önemli mesajlar verdi.

Türkiye’nin saygın sivil toplum örgütlerinden Parlamenterler Derneği, Cumhuriyetin 100. Yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda, öne çıkan güncel konulara dair önemli başlıklara değindi. Cumhuriyet, İsrail’in masumlara yönelik devam eden zulmü, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gibi konuları cesurca değerlendiren Parlamenterler Derneği Yönetim Kurulu adına yayımlanan mesajda şu görüşler dile getirildi.


“Bu bayramı anamızın ak sütü gibi hak ettik”

Büyük TÜRK MİLLETİ hafta sonu büyük bir coşkuyla ve kıvançla 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’nı  kutlayacaktır. Bu bayramı anamızın ak sütü gibi hak ettik, bir ve beraber mücadele ettik, hep birlikte bayram edeceğiz. Milletimiz ve Devletimiz ebediyen bir ve payidar olsun.


“Bu kutlu coşkuyu yürekten paylaşıyoruz”

“Parlamenterler Derneği olarak tüm vatandaşlarımızın bayramlarını tebrik ediyor, bu kutlu coşkuyu yürekten paylaşıyoruz. Türk Milleti Bayram kutlama hazırlıkları yaparken şer odakları sadece bizim değil tüm dünyanın huzuruna kastettiler. İsrail’in GAZZE saldırısı akıl ve ahlak ile izah edilebilecek bir durum değildir. Savaşın dahi bir hukuku, sınırları vardır. Ancak İsrail’in saldırıları ve tutumundan tüm dünya anladı ki ‘Alçaklığın’ hududu yokmuş.”


Devlet Bahçeli’nin Gazze mesajına destek

“Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 24 saat içinde ateşkes sağlanamadığı takdirde İsrail’in alçak saldırılarına karşı Gazze’deki mazlum insanların yanında olduğu ve Türkiye’nin süratle devreye girerek tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun yerine getirilmesine dair çağrısı BİZİM de çağrımız ve imzaladığımız bir beyandır.”


“Bu çağrı ahde vefadır. Vefa da imandan gelir.” 

 “Bu çağrıya karşı insanlığını kaybetmiş bir kısım odak ve kişiler alaycı hatta hakaretamiz bir tavır takınmışlardır. Herkesin lisanı ayniyle kendisini ifade eder. Ancak Sayın BAHÇELİ’nin bu samimi beyanı ve çağrısı milletimizde ve tüm dünyada özellikle mazlum Gazze halkında büyük bir karşılık bulmuştur. Bu çağrı ahde vefadır. Vefa da imandan gelir.” 


“Bu samimi düşüncelere ayniyle iştirak ediyoruz”

“Sayın BAHÇELİ, ahlaki yoksunluk içeren bu isnatlara karşı grup toplantısında düşüncelerini samimiyetle bir kez daha tekrarlamıştır.  ‘Bazıları şahsıma yönelik (önden siz buyurun) diye alaycı bir üslupla karalama kampanyasına alet oldular. Hiç merak buyurmasınlar, bizim anlayış ve anılarımızda kimin arkadan geleceğine bakmadan önden gider şehit Önkuzular. Devletim istesin, milletim destek versin, şartlar da öyle gerektirsin, şayet Gazze’deki çocuklara kol kanat germek, füzeye karşı sapan taşıyla insanlık mevziisine girmek için yola çıkmazsam namerdim’ demiştir. Biz de bu samimi düşüncelere ayniyle iştirak ediyoruz. Sayın BAHÇELİ’nin konuşmasında belirttiği gibi; Gazze’de ne işimiz var, İsrail-Filistin meselesi bizim meselemiz değil diyenler insanlığını kaybetmiş bir kısım zavallılardır.”


“Sadece insan olmak yeterlidir”

Gazze’de bebek, çocuk, kadın, yaşlı hasta demeden Nazi Soykırımını aratır düzeyde katliam yapan İsrail’e karşı çıkmak için Sayın Genel Başkanın ifade ettiği gibi ne Filistinli, ne Arap, ne de  Müslüman olmaya gerek yoktur, sadece insan olmak, insani değerleri savunmak yeterlidir. Bu konuda son olarak Cumhurbaşkanımızın başkanlığında büyük bir sorumluluk ve vakar ile  Devletimizin yürüttüğü diplomatik ve insani yardım çalışmalarını da takdirle karşıladığımızı ve desteklediğimizi belirtmek isteriz. Tüm dünya İsrail’in eşkiyalıktan beter bu saldırılarını bir an önce durdurması için gerekli adımları atmalıdır.”


“Biliyoruz ki bu vatan kolay kurtarılmadı”

“29 Ekim Pazar günü büyük bir sevinçle Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlayacağız. Cumhuriyetin kabulü TBMM’de Milletvekilleri tarafından “YAŞASIN CUMHURİYET” nidaları ile kutlanmıştır. 100 yıldır ve gelecek yüzyıllarda biz de YAŞASIN CUMHURİYETİMİZ, YAŞASIN MİLLETİMİZ, YAŞASIN DEVLETİMİZ demeye devam edeceğiz. Cumhuriyet, Millet ile Devletin bütünleşmesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları bu bütünleşmeyi 100 yıl önce sağlamıştır. Biz biliyoruz ki bu vatan kolay kurtarılmadı, Cumhuriyete giden yolda çok büyük mücadele verdik ve çok ağır bedeller ödedik.’


“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi etkili bir yönetim modeli”

“Gelinen noktada Türkiye Cumhuriyeti ikinci dönemine girdiğimiz CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ ile yoluna daha istikrarlı ve daha güçlü bir yönetim modeliyle devam etmektedir. Hatırlanacağı üzere 14-28 Mayıs 2023 Seçimlerinden önce bu hükümet sistemine çok yersiz ve mesnetsiz eleştiriler yapılmıştı. Bu eleştirileri artık duymuyoruz. Sahipleri ortadan yok oldular. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi özellikle kriz zamanlarında ne kadar süratli ve etkili bir yönetim modeli olduğunu göstermiştir.”


“Cumhuriyet halkın rejimidir”

“Cumhuriyet Halkın rejimidir. Ancak bu rejimi miras pay eder gibi çoğulculuk adına kendi nam ve hesaplarına kötüye kullanmak isteyenlere karşı MİLLETİMİZ dur demiş ve onları tarihin çöplüğüne göndermiştir. Bir hükümet modelinden rejim tartışması yapmaya çalışanların hevesleri kursaklarında kalmıştır.

Sayın BAHÇELİ’nin belirttiği gibi ‘Aziz Atatürk ve arkadaşları ayağa kalkmasaydı, ezan sesi yerine çan sesleri duyulur; Mehmet, Ahmet, Hasan, Ayşe isimlerinin yerine, John, Hans ve Elizabeth isimleri bu coğrafya pranga vururdu. Cenab-ı Allah istiklalimizin koçbaşlarından bir değil, bin defa razı olsun. Yaşasın Türk milleti, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.’ Diyor, CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINI tekrar yürekten kutluyoruz. Kıyamete kadar bir ve bütün olarak nice yüz yıllara ulaşabilmeyi Yüce Allah Ülkemize ve Aziz Milletimize nasip etsin diyoruz.”


“Neronlaşan İsrail…”

“Bu kutlamamızı yasa çeviren NERONLAŞMIŞ İsrail Devletinin mazlum Gazze halkına yönelik insanlık dışı saldırılarını da lanetliyor, bir an önce son bulmasını istiyoruz. İsrail, başta ABD olmak üzere batılı hamilerine çok güvenmektedir. Ancak atalarımız “’İnsana dayanma ölür, ağaca dayanma çürür’ demişlerdir. Haksız ve zalimler asla emeline ulaşamayacaktır. Kudüs ve Mescidi Aksa bizim mukaddesimizdir. Mazlum insanlara sahip çıkmak bizim inancımız ve töremiz gereğidir. Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin 100. Yılında Milletimize ve tüm insanlığa huzur, saadet ve barış diliyoruz.”


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER