Ozan Gülaçtı 'vaatleri' sordu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ipe un serdi!

Ozan Gülaçtı 'vaatleri' sordu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ipe un serdi!

Adana Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı olağan meclis toplantısı 1. oturumu yapıldı.

 Meclis Toplantısı'nda söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın vaatlerini tek tek meclis kürsüsünden dile getirerek, 'Bunlardan hangisi hayata geçmiş, hangisi yapılmış. Hatta boş verelim bitirilmesini içerisinde temeli atılmış olan herhangi bir proje var mı? Yok' dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Gülaçtı'nın konuşmasına 'Biz de teşekkür ediyoruz hatırlattığınız için. Çok güzel projeler vallahi. Ama bunları biz iki senede gerçekleştireceğiz demedik. Üç senede kültür merkezi mi biter' diyerek cevap verdi.


Adana Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı'nın konuşması;

'
Bildiğiniz üzere Mart ayının sonu itibariyle Sn.Karalar ve yönetiminin 3.yılını geride bırakacağız. Faaliyet raporu üzerinden de 2021 yılının değerlendirmesini önümüzdeki günlerde buradan detaylı şekilde hep birlikte yapacağız. Ancak ben bu değerlendirmeden önce biraz hafızalarımızı tazelemek istiyorum. Zira; hafıza-i beşer nisyan ile maluldür. 3 yıl dolarken Sn. Karalar seçim süresince Adanalılara hangi vaatlerde bulunmuş, ne sözler vermiş kendi ifadeleri, kendi yayınladıkları görsellerle hatırlatmak ve kaç tanesinin hayata geçirildiğini kısaca değerlendirmek istiyorum.

Sn.Başkan’ın ilk vaadi ilk 6 ay içerisinde belediyenin mali bütçesini düzelterek borç sorununu ortadan kaldırmaktı. Ancak geçen 3 yılda Sayın başkanın borç konusunda yaptığı serzenişler, proje-hizmet üretememe sürekliliğine borcu sürekli olarak borcu bahane göstermesinden başka bir şey göremedik. Oysa ki Seyhan Belediye Başkanı iken bu meclisinde doğal üyesi olarak belediyenin borç yükünü en iyi bilenlerden birisiydi ve bu tabloyu düzelteceğini vaat ederek seçim kazandı. Sonuç ne? Gelinen tarih itibariyle Adanamız adına hüsran!

Bir diğer vaadi asla ve asla işçi çıkartmayacağız. Hatta seçimden 1 ay kadar önce katıldığı ulusal bir televizyon yayınında şu ifadeleri kullanıyor. “Benim anlayışımda işçi çıkarmak yoktur. Büyükşehirde çalışan kardeşlerimizin hepsi rahat olsun tek bir kişinin bile işine son vermeyeceğiz. Hatta maaşlarını da düzenli ödenir noktaya getireceğiz.” Sonuç ne? Gelinen tarih itibariyle 3000’den fazla işine son verilen insan, mahkeme kararı ile kesinleşmiş alacaklarını alamayan yüzlerce kardeşimiz, mesai ücretlerini, sosyal denge haklarını dahi alamayan emekçi kardeşimiz! Yani yine hüsran!

Bir diğer vaat suya %30 indirim! Gelinen noktada suya 3 yılda defalarca yapılan zam, hatta Cumhur ittifakımızın çabaları ile engellenen yeni zam çabaları! Yine seçim vaadi yine sonuç hüsran… Birde bu konuda devletimizin yaptığı KDV indirimini sanki kendileri yapmış gibi yapılan reklamlar…

Devam edelim. Seyhan’da yaptığımız “Halk Kart” uygulamasını genişleterek Adana genelinde 15.000 aileye asgari geçim iaşesi sağlayacağız demişti Sn.Karalar! Sonuç bir büyük hüsran daha…

Sayın başkanın kendi ifadeleri ile hatırlatmaya devam ediyorum. Karataş ve Yumurtalık sahillerini düzenleyerek deniz turizmini canlandıracağız. Aladağ şelaleleri başta olmak üzere önemli noktaların yollarını yaparak turizme açacağız. Adana’yı sağlık turizminin merkezlerinden birisi yapacağız. Küçük ve orta ölçekli sanayi siteleri yaparak istihdama katkı sağlayacağız. Adana’nın ortasından geçen nehrimizi reglarasyona sokarak plajlar, sahiller oluşturacak, gondollarla gezilecek hale getireceğiz. Trafik sorununu yeni açacağımız yollar ile çözeceğiz.  Adana’yı engelsiz bir kent haline getireceğiz. Yaşlı evlerinin sayısını artıracağız. Adanamıza dünya standartlarında bir kültür merkezi kazandıracağız. 

Evet say say bitmiyor, yoksa bol keseden ver ver bitmiyor mu dememiz gerekiyor. Peki kaç tanesi hayata geçmiş? Hiçbirisi! Yani yine hüsran, yine hüsran, yine hüsran!

Sn.Başkan bu vaatlere itiraz etmesin, inkar etmesin diye tamamının videosunu, ve görsellerini kendi ağzından çıkan ifadelerle hazırladık. Dilerse kendisine de hatırlaması için gönderebiliriz. Zaten önümüzdeki günlerde sosyal medya hesaplarımızdan da yayınlayacağız ki Adanalılar da hatırlasın ve nasıl aldatıldıklarını görsünler.
Birkaç görselle Sn.Başkan’ın birkaç vaadini daha sizlere hatırlatıp konuşmamı sonlandıracağım. Bakınız Sn.Karalar videosunu bile hazırladığı şu sıralı görsellerde neler vaat etmiş neler!

Park sıkıntısı olan yoğun bulvarlara yapacağımız bulvar üstü otoparklarla trafik sıkışmayacak, Adanalı rahatlayacak. Tekir’e yapacağımız Mesire Alanı ile herkes yayla keyfi yaşayacak! Aileler buluşacak, arkadaşlar toplanacak, dedeler ve torunlar keyif yapacak. Adana kazanacak.Baraj Gölü kenarına yapacağımız Yaşlı Yaşam Köyü ile yaşlılarımız huzur içinde güzel vakit geçirecek. Göl Kenarı Projesi İle Adana'nın çehresi değişecek, memleketimize daha çok turist gelecek, Adanalı kazanacak! 

Hadırlı - Havutlu arasına yapacağımız Yeni Regülatör Köprü hem yolu kısaltacak, hem de kirli suyu arıtacak. Adana kazanacak! Adana tarihinin en büyük kütüphanesi ve modern sanatlar merkezini yapacağız. Adana sanatın merkezi olacak! 

Elmalı boğazında kurulacak Kayak Merkeziyle Adanalı kayak yapmaya uzaklara gitmeyecek, şehrimize kış aylarında da turist gelecek, Adana kazanacak! 

Yapacağımız 117 km bisiklet yoluyla Adanalı daha sağlıklı bir ulaşım imkanı elde edecek. Şehrimiz bisiklet tutkunları için çekim merkezi haline gelecek, Adana kazanacak! 

Devasa büyüklükte yapılacak olan ADAPARK Adana’ya güzellik, 7’den 70’e tüm Adanalıların hayatına renk katacak. Daha fazla yeşil alan, daha zengin Adana! Türkiye’ye örnek olacak olan bir Kamp alanı yapılacak ve hem Adanalı doğaseverleri mutlu edecek, hem de şehrimize gelen turist sayısını arttıracak. Kamp alanıyla daha yaşanabilir doğa, daha zengin Adana! 

Evet; vaatler böyle uzayıp gidiyor. Şimdi hafızalarımızı tazelediğimize göre soralım. Bunlardan hangisi hayata geçmiş, hangisi yapılmış. Hatta boş verelim bitirilmesini içerisinde temeli atılmış olan herhangi bir proje var mı? Yok.

Siyaset bol vaat vererek yönetime gelmek, daha sonra çeşitli mağdur edebiyatlarına sığınarak milletimizin, şehrimizin zamanını çalmak değildir. Belediyenin mali yapısını, durumunu, potansiyelini çok iyi bilerek bu vaatleri tabiri caizse bol keseden verdiniz ve tek birini dahi hayata geçiremediniz. Ve bu yönetimsel anlayışla 3 yıl değil 30 yıl geçse de ortaya bir şey koyamayacaksınız.

Sonuç olarak Sn.Karalar; verdiğiniz her vaadin sonu hüsran, verdiğiniz her sözün sonu hüsran, yaptığını her işin sonu hüsran. Emin olun ki iki yıl sonra Adanalılar sizi öyle bir hüsrana uğratacak ki iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Bu millet basiret sahibidir ve kendisini aldatanları, zamanını ve geleceğini çalanları asla affetmez! Unutmayın ki; milletin yaşatacağı hüsranda en büyük hüsrandır.'

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER