Ozan Gülaçtı, Gazette TV’ye konuştu; Adana’nın 3 yılı kayıp

Ozan Gülaçtı, Gazette TV’ye konuştu; Adana’nın 3 yılı kayıp

Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 3 yılını “kayıp yıl” olarak niteledi. Gülaçtı, Üzülerek söylüyorum ki bundan sonraki 2 yılda bundan çok farklı olacağa benzemiyor. Sayın Karalar göreve gelmeden önce Adana’nın sorunlarını biliyoruz çözeceğiz, belediyenin mali yapısını çözeceğiz, hatta ve hatta kendi deyimiyle belediyeyi 6 ayda borç batağından kurtaracağız demişti. Fakat geldiği günden beri laf, algı ve reklam dışında Adana’mıza yapılan hiç bir şey yok” dedi.


Gazette TV’de “İnci Gül’le Biz Bize” programının canlı yayın konuğu olan AK Partili Ozan Gülaçtı, Gül’ın sorularına çarpıcı yanıtlar verdi.

Gülaçtı, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin reklam bütçesinin, kentsel dönüşüm projesi bütçesinin 10 katı büyüklüğünde olduğuna dikkat çekti. Gülaçtı, “3 yıl içinde yaşamadığımız kalmadı, tüm Türkiye’ye rezil olduk. Bakınız Sahra Hastanesi olayı, makam odası haciz tiyatrosu bu 3 yıl böyle geçti. Kalan 2 yılın da bundan çok farklı geçeceğini sanmıyorum. Yine de biz cumhur ittifakının meclis üyeleri, kıymetli il başkanları, sayın bakanlarımız şehre yapılacak her hizmete destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

İnci Gül sordu, Ozan Gülaçtı yanıtladı:

- Devlet Bahçeli Köprüsü’nü de Bakanlık devraldı bununla ilgili son durum nedir?

Biliyorsunuz Devlet Bahçeli Köprüsü bakanlığımız tarafından devralınırken, Sayın Bahçeli orada çok güzel bir tutum sergileyerek kendisinin isminin verilmemesini 15 Temmuz isminin verilmesini istemiştir ve köprünün ismi 15 Temmuz Köprüsü olarak değiştirilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız da Adana’nın sorunlarına vakıf olduğu için, bu köprünün mevcut yönetim tarafında bitirilemeyeceğini öngördüğü için bakanlığımıza devredilmesini kabul etmiştir ve almıştır.


EN KISA SÜREDE TRAFİĞE AÇILACAK

Devlet Bahçeli Köprüsü, yeni ismiyle 15 Temmuz Köprüsünün çalışmaları son hızla devam etmektedir. En kısa sürede trafiğe açılacak ve Adana için önemli bir ulaşım aksı olarak hizmete girecektir. Biliyorsunuz Adana’da birçok yatırım yapıldı, şehir hastaneleri, yeni adliyeler, stadyum da o bölgede olduğu için o bölgeye ulaşımı kolaylaştıracak önemli bir projedir bu köprü. Ayrıca projenin devralınması için büyük emek veren Sayın Ömer Çelik bakanımıza, Sayın Jülide Sarıeroğlu bakanımıza, İl Başkanımıza ve Adana milletvekillerimize de Adana halkı adına şükranlarımızı arz ederiz.


-Biliyorsunuz Adana’ya yakışır bir stadyum yapıldı fakat stadyuma giderken bir ulaşım sorunu yaşanıyor, bununla ilgili nasıl çalışmalar yapılıyor?


BULVARA TEK BİR ÇİVİ ÇAKILMADI

Hükumetimiz 4-5 yıl içinde Adana’mıza çok büyük yatırımlar yaptı. Stadyum da bunlardan bir tanesi. Bu yatırımlar yapılıyor ancak belediye bu yatırımlara ulaşım için herhangi bir yatırım yapmadı, ulaşım sorununu çözmedi. Aslında o bölgenin ulaşım sorununu çözmek çok kolay, geçen dönemden başlanmış İlim Yolu Bulvarı var. Yaklaşık yüzde altmışı tamamlanmış durumdaydı, ancak maalesef bu yönetim geldiğinden beri o bulvara hiçbir çivi çakmadı. Bir defa o bulvar ivedilikle açılırsa stadyuma ulaşımda da Adanalı hemşerilerimiz rahatlar. Şehrimizin çok önemli güzide iki tane kulübü var Adana Demirsporumuz ve Adanasporumuz. Her ikisinin de çok önemli maçları oluyor. Bu yol açılsaydı hemşerilerimiz maçları rahatlıkla statta gidip izleyebileceklerdir. Ancak belediyenin bu tutumu sergileyip buraları açması lazım ki zaten yeni bir proje değil bitirip hizmete açmasını bekliyoruz.


-Son zamanlarda biliyorsunuz belediye, belediyede çalışan bankamatikçilerle ve maaş sorunu ile gündemde. Bu işten çıkartılan bankamatikçiler gerçek miydi, sonuçta o kadrolar boşalınca yerine yenileri alındı ve şu anda da personelin maaşı verilmiyormuş, böyle bir iddia var bu ne kadar doğru?


BANKAMATİKÇİLERİN İSİMLERİNİ AÇIKLAMADI

Sayın Karalar seçimden önce çıktığı programlarda her zaman “işçi kardeşlerim biz hiç kimseyi işinden etmedik etmeyeceğiz. Alın teri kurumadan maaşlarınızı ödeyeceğiz.” dedi. Bir algıyla seçimi kazandıktan sonra bu söylemlerinin tamamen tersini yapmaya başladı. Gelir gelmez binlerce işçiyi işinden etti, sözleşmeli personeli işten çıkarttı ve bunları yaparken de kendisini haklı göstermek adına emekçi, alın teri döken binlerce insanı hem işinden etti hem de bankamatikçi yaftası yapıştırdı. Bu kesinlikle kabul edilemez bir durumdur. Ben mecliste dile getirdim. Eğer bankamatikçi oldukları için çıkartıyorsanız o zaman dönün bu insanlar hakkında savcılığa suç duyurusun da bulunun ve isimlerini açıklayın dedim. Ama hiç biri yapılmadı. Biz biliyoruz ki bu insanlar emekleriyle çalışan insanlardı. Çünkü hepsi bizlere ulaştı. Buraya gelmek için bir takım sözler veriyorsunuz, sözünüzü yiyorsunuz ve bu insanlara da bir takım yaftalar yapıştırıyorsunuz. Bu insanların çıkartılış şekli yanlıştı.


-Yeni alımlar yapıldı mı peki?

Alımlar yapıldı lakin az alım yapıldı. İşten çıkartılan kişi kadar alım yapılmadı. Sonra bu insanların aylarca maaşlarını ödeyemedi. İşten çıkartılanların da hala tazminatları ödenmemiş olanlar var. Bu insanları hem işlerinden ettiniz hem de içerdeki alacaklarını hala ödemiyorsunuz, mağdur ediyorsunuz. Şu anda çalışan arkadaşların maaşlarını çat pat bir şekilde ödüyorsunuz ama bayram alacaklarını bir takım haklarını hala eksik ödüyorsunuz. Bütün bunlar kul hakkına giriyor. Zeydan beyin artık bunları bir düzene koyması ve artık insanlarla uğraşmak yerine hizmet yapmakla uğraşmasını bekliyoruz.


-Peki Büyükşehir Belediyesi hiç mi bir şey yapmıyor? 

Ben tabi ki belediyenin içinde biri olarak neler yapılıp neler yapılmadığını görüyorum. Ancak hemşerilerimiz şunu görüyor ki hiçbir şey yapılmıyor. Maalesef Adana yazları sinek sorunuyla uğraşıyor, kışları ulaşım sorunuyla uğraşıyor, yağmur sorunuyla uğraşıyor. Yeni proje yok orta da, Adana’ya kazandırılacak bir proje sunmamışsınız. Yaptıkları sadece yol asfaltı, park düzenlemesi bir de bol bol reklam yapıyorsunuz. Bunlar haricinde Adana’ya bir şey katmamışsınız. Durum böyle olunca açıkça görüldüğü üzere hiçbir şey yapmıyor. Geçen dönemden kalan sadece bir tane projeyi yaptı, o da Girne Köprüsü olarak bilinen köprüyü bitirdi. Zaten yüzde sekseni tamamlanmış olarak devralmıştı kalan yüzde yirmisini de yaparak hizmete açtı. Aladağ Aladağ olalı böyle hizmet görmedi gibi sloganlarla çıkıyor hizmet ne peki: kreş, park bunlar sizin övüneceğiniz projeler olmamalı. Zaten övüneceğiniz projeler bunlarsa ufkunuz bu kadar demektir. Bunlar zaten yapmanız gereken şeyler, asli görevleriniz.


-Billboardlarda reklamlarını görüyoruz. Reklamda 3 bin ton asfalt döküldüğü yazıyordu. Hizmetlere devam edeceğiz yazıyordu. Siz ne düşünüyorsunuz?


YAMA BELEDİYECİLİĞİ YAPIYORLAR

Evet asfalt döktünüz de nereye döktünüz. Adana’nın ana merkezindeki ana arterlerin durumu ortada, ilçelerimizden gelen şikayetleri duyuyoruz. Yollar delik deşik, durum çok fena. Sadece yama anlayışıyla yama belediyeciliği yapıyorlar. O da 3 bin ton asfalt yapmaz yani.

-Büyükşehir Belediyesinin yeni yönetimi neredeyse 3 yıldır görev yapıyor. Siz bu 3 yılı nasıl değerlendiriyorsunuz?


REKLAM BÜTÇESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİN 10 KATI


Bu 3 yıl Adana’mız için kayıp bir üç yıldır. Üzülerek söylüyorum ki bundan sonraki 2 yılda bundan çok farklı olacağa benzemiyor. Sayın Karalar göreve gelmeden önce Adana’nın sorunlarını biliyoruz çözeceğiz, belediyenin mali yapısını çözeceğiz, hatta ve hatta kendi deyimiyle belediyeyi 6 ayda borç batağından kurtaracağız demişti. Fakat geldiği günden beri laf, algı ve reklam dışında Adana’mıza yapılan hiç bir şey yok. Daha önce de söylediğim gibi yeni proje üretilemediği gibi yarım kalan projelerin çoğu tamamlanamadı. Bakın reklam bütçesi kentsel dönüşüm bütçesinin on katı. Böyle bir yönetimin algı peşinde koştuğu, hizmetleri bir kenara bırakıp algı peşinde koştuğu aşikârdır. 3 yıl içinde yaşamadığımız kalmadı, tüm Türkiye’ye rezil olduk. Bakınız Sahra Hastanesi olayı, makam odası haciz tiyatrosu bu 3 yıl böyle geçti. Kalan 2 yılın da bundan çok farklı geçeceğini sanmıyorum. Yine de biz cumhur ittifakının meclis üyeleri, kıymetli il başkanları, sayın bakanlarımız şehre yapılacak her hizmete destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz.


  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER