MHP'li Demirdağ'dan Karalar'a: 1.5 milyon ton asfalt nerede?

MHP'li Demirdağ'dan Karalar'a: 1.5 milyon ton asfalt nerede?

'Belediye borçlu hizmet yapamıyorum' diyen CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana'da 1.5 milyon ton asfalt döktüğünü anlatan reklamlara para ödüyor. Adana Büyükşehir Belediyesi MHP Meclis Grup Sözcüsü Cemal Demirdağ, '1.5 milyon ton asfalt nerede?' diye sordu. 

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Mart ayı Meclis toplantısında yaptığı konuşmada, bütçe yetersizliğinden şikayetçi olduğu halde reklam yaparken masraftan kaçınmayan Başkan Zeydan Karalar'ı, reklamını yaptığı asfalt konusunda köşeye sıkıştıran MHP Adana Büyükşehir Belediye Meclis Grup Sözcüsü Cemal Demirdağ, Adana'nın her tarafına asılan reklam panolarında belirtilen 1,5 milyon ton asfaltın nerelere döktüğünü sordu.

Türkgün Gaztesinde yer alan haberde, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Mart ayı Meclis toplantısında, sürekli olarak ekonomik sıkıntıları öne sürerek mağdur edebiyatı yapmalarına rağmen şehrin her tarafını bez afiş ve billboardlar ile donatırken masraftan kaçınmayan Zeydan Karalar'a tepki gösteren MHP Adana Büyükşehir Belediye Meclis Grup Sözcüsü Cemal Demirdağ, ''Şehrimizin bir çok yerinde Zeydan başkanın yapılan hizmetleri anlatan bez afişleri, billboardları ve bina yüzeylerini kaplayan reklamları görüyoruz. Tabi ki her başkanın yaptığı hizmetleri anlatması güzel bir durum. Gerçi zamanımız tasarruf zamanı ama reklam konusunda tüm belediyeler maalesef tasarrufa karşılar. Her taraf pankart.'' dedi.

1,5 MİLYON TON ASFALT NEREDE?

Şehrin her tarafına asılan reklam panolarında belirtilen 1,5 milyon ton asfaltın nerelere dökültüğünü sorarak Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı köşeye sıkıştıran MHP Adana Büyükşehir Belediye Meclis Grup Sözcüsü Cemal Demirdağ, ''Zeydan Başkan yapmış olduğu hizmetleri bez afiş ve billboardlarda sıralamış. Bunlardan birisi de 1.5 milyon ton asfalt. Hesapladık. 1 kilometre uzunluğunda 20 metre genişliğinde 12 satimetre yüksekliğinde sıcak kaplama asfalt kullanıldığında; 2 bin 400 metreküp yapıyor. Tona vurduğunuzda 5 bin 760 ton asfalt ediyor. 1,5 milyon ton asfalt ile Aliya İzzet Begoviç Bulvarı'ndan tam 225 adet bulvar asfaltlanabilir. Yani Adana'dan Tufanbeyli’ye Kadar Bulvar şeklinde Asfalt dökülmüş oluyor. Bu asfaltların nerelere döküldüğüyle ilgili meclisi bilgilendirirseniz seviniriz.'' dedi.

Şimdi kamuoyu CHP'li Başkan Zeydan Karalar'ın nasıl bir açıklama yapacağı, 1.5 milyon ton asfaltın nerelere ne zaman döküldüğünü açıklamasını bekliyor.
  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER