MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı'dan Zeydan Karalar'a cevap; “Yalanla destan yazılmaz!”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı'dan Zeydan Karalar'a cevap; “Yalanla destan yazılmaz!”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Meclis’ten istediği borçlanma yetkisini alamayınca Cumhur ittifakı’nı suçlayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a cevap verdi.

Yusuf Kanlı, Zeydan Karalar’ın dört yıllık ‘İcraatlarını’ özetledi, can alıcı tespitlerde bulundu.

“Zeydan Bey, göreve gelir gelmez ilk ‘İcraat’ olarak çalışanları sokağa atmış, borç devraldığı bahanesiyle belediyeyi dört yıldır ağlama duvarına çevirmiş, ekmek üretimini, otobüs sayısını yarıya düşürmüş, yolları köstebek yuvasına dönüştürmüş, Adana’yı sinek ve haşerata terk ederek vatandaşlarımızı canından bezdirmiş, diğer bir deyişle Adana’ya karalar bağlatmıştır.”
“Dört yılda dört bin liyakatli çalışanı sokağa atan, bu nedenle milyonlarca lira tazminatla ilave yük oluşturan, dahası bu mağdurların yerlerini iş bilmeyen partizanlarla dolduran, böylece altyapıda oluşan boşlukla her yağmurda Adana’yı sele teslim eden bizzat Zeydan Beyin kendisidir.”

“Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’nin 2023 bütçesi 11 milyar 300 milyon lira. Bu devasa bütçe içinde Belediyeyi, çalışanların tazminatlarını ödeyemeyecek hale nasıl getirdiniz? Sadece ilan reklam alanlarında ihale yapmadan, doğrudan eşe, dosta verdiğiniz işlerden 100 milyon lira zarar var. Bu para ile personele deprem tazminatı ödemeyi düşünemediniz mi?”

“Dört yılda yaptığınız gereksiz ilan-reklam çalışmaları, son seçim sürecinden aylar önce başlattığınız ilan-reklam çalışmaları, seçim döneminde ‘Oy karşılığı’ dağıttığınız, partiniz dışında bugün sizi terk eden diğer partiler için harcadığınız kaynaklar, meydanlarda vur patlasın, çal oynasın şenliklerine akıttığınız bütçe var; bu kaynakları çalışan emekçilere vermeyi akıl edemediniz mi?”

“Sayın Zeydan Karalar, siz milyonlarca insana birçok yerde, pek çok kez, övüne övüne ‘Ben hesap adamıyım’, ‘Belediyeyi düzlüğe çıkardık’ dediniz. Adana çıkmaza sürüklenmiş, vatandaş ise canından bezdiğine göre bu işte bir yanlışlık var. Eğer vatandaşa yalan söylediyseniz özür dileyin, şayet söyledikleriniz doğru idi ise görevlerinizi tam yapın, çalışanları da mağdur etmeyin. Ve unutmayın; yalanla destan yazılmaz, Adana bu ayak oyunlarını unutmaz!”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinin, Meclis’e getirilen 1 milyar 320 milyon tutarındaki borçlanma yetkisini reddetmesi üzerine CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yine çarpıtma yolunu seçerek kamuoyuna yönelik algı çalışması yaptığını söyledi.

Başkan Yusuf Kanlı’nın açıklaması şöyle:

“1-Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı iken dört yıl önce 500 milyon lira civarında borç ve yarım kalmış, Seyhan’ın başına dertler açmış projeleri bırakarak, şartlarını çok iyi bildiği Büyükşehir Belediyesi’ne başkan seçilmiştir.

2-Zeydan Bey, göreve gelir gelmez ilk ‘İcraat’ olarak çalışanları sokağa atmış, borç devraldığı bahanesiyle belediyeyi dört yıldır ağlama duvarına çevirmiş, ekmek üretimini, otobüs sayısını yarıya düşürmüş, yolları köstebek yuvasına dönüştürmüş, Adana’yı sinek ve haşerata terk ederek vatandaşlarımızı canından bezdirmiş, diğer bir deyişle Adana’ya karalar bağlatmıştır.

3-Sayın Başkan aylar geçtikçe ‘Ben hesap adamıyım’, ‘Belediyeyi düzlüğe çıkardık’ demeye başlamış, buna rağmen işçilerin maaşı ve bazı borçların ödenmesi için istediği borçlanma yetkisini Cumhur İttifakı kendisine sağlamıştır. 

4-Şimdi tekrar 1 milyar 320 milyon lira tutarında borçlanma yetkisi istemiş, kabul edilmeyince, emekli olacak personele ve yine çalışanlara deprem tazminatı gerekçesiyle ‘456 milyon lira da yeter’ demiştir ama bu da Meclis’ten onay almamıştır.

5-Dört yılda dört bin liyakatli çalışanı sokağa atan, bu nedenle milyonlarca lira tazminatla ilave yük oluşturan, dahası bu mağdurların yerlerini iş bilmeyen partizanlarla dolduran, böylece altyapıda oluşan boşlukla her yağmurda Adana’yı sele teslim eden bizzat Zeydan Beyin kendisidir.

6-Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’nin 2023 bütçesi 11 milyar 300 milyon lira. Bu devasa bütçe içinde Belediyeyi, çalışanların tazminatlarını ödeyemeyecek hale nasıl getirdiniz? Sadece ilan reklam alanlarında ihale yapmadan, doğrudan eşe, dosta verdiğiniz işlerden 100 milyon lira zarar var. Bu para ile personele deprem tazminatı ödemeyi düşünemediniz mi?

7-Dört yılda yaptığınız gereksiz ilan-reklam çalışmaları, son seçim sürecinden aylar önce başlattığınız ilan-reklam çalışmaları, seçim döneminde ‘Oy karşılığı’ dağıttığınız, partiniz dışında bugün sizi terk eden diğer partiler için harcadığınız kaynaklar, meydanlarda vur patlasın, çal oynasın şenliklerine akıttığınız bütçe var; bu kaynakları çalışan emekçilere vermeyi akıl edemediniz mi?

8-Sayın Zeydan Karalar, siz milyonlarca insana birçok yerde, pek çok kez, övüne övüne ‘Ben hesap adamıyım’, ‘Belediyeyi düzlüğe çıkardık’ dediniz. Adana çıkmaza sürüklenmiş, vatandaş ise canından bezdiğine göre bu işte bir yanlışlık var. Eğer vatandaşa yalan söylediyseniz özür dileyin, şayet söyledikleriniz doğru idi ise görevlerinizi tam yapın, çalışanları da mağdur etmeyin. Ve unutmayın; yalanla destan yazılmaz, Adana bu ayak oyunlarını unutmaz!”
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER