MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı’dan terör tazminatı önerisi!

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı’dan terör tazminatı önerisi!

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Türkiye’nin terör ve terörle mücadele faturasının tazmini amacıyla teröre destek veren ülkelere karşı dava açma hakkı bulunduğunu, içeride de, teröre destek veren kişi ve kurumlara yönelik aynı yolun açabileceğini söyledi.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Türkiye’nin terör ve terörle mücadele faturasının tazmini amacıyla teröre destek veren ülkelere karşı dava açma hakkı bulunduğunu, içeride de, teröre destek veren kişi ve kurumlara yönelik aynı yolun açabileceğini söyledi.

Başkan Kanlı’dan başsağlığı mesajı…

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Pençe-Kilit Harekât Bölgesindeki bir üssüne yönelik bölücü terör örgütleri pkk-ypg’nin sızma girişimi ve saldırısı sonucu şehit olan Mehmetçikler için başsağlığı mesajı yayımladı.

“Bu acının tarifi yok”

Başkan Yusuf Kanlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yine bağrımız yandı, yine yüreğimize kor düştü. 9 yiğidimiz şehit oldu, 4 kahramanımız yaralandı. Bu acının tarifi yok, tesellisi yok ve sözün bittiği yerdeyiz. Yiğitlerimize selam olsun, mübarek ruhları şad olsun! Yaralılarımız şifa bulsun. Kıymetli ailelerimizin, aziz milletimizin başı sağ olsun.”

“Arkasında ABD’nin olduğu bilinmektedir”

“Yarım asırdır devam eden bu terör belası, Türkiye’ye karşı yürütülen savaştan başka bir şey değildir. Türkiye’nin açık hedef olduğu bu savaşın arkasında ABD ve yandaşlarının olduğu bilinmektedir. Adı geçen terör örgütleri ise sadece paralı piyonlardır. Terör örgütünün temsilcisi olduğu bilinen sözde siyasi partiler ve ilişkili sözde STK’lar da aynı amaca hizmet etmektedir.”

“Ermeni terör örgütü olan pkk”

“Ermeni terör örgütü olan pkk’nın, aynı şehirde birlikte yaşadığımız, aynı apartmanda komşuluk ettiğimiz, elimizden, dilimizden emin olduğumuz Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olarak gösterilmesi Kürt kardeşlerimize hakaret ve ihanettir. Esasında asıl gaye ‘Büyük İsrail’in inşasıdır ve bu yolda Ermeniler ‘Kullan ve at malzemesi’ konumundadır.”

“Türkiye’ye faturası 2, 3 trilyon dolar”

“50 yılda terörün ve terörle mücadelenin Türkiye’ye faturasının 2, 3 trilyon dolar civarında olduğu tahmin edilmektedir. Şehitlerimizin mübarek kanlarının; yetimlerin, dul kalan eşlerin, bağrı yanan anaların, babaların akan gözyaşlarının ise bedeli yoktur.”

“Türkiye kıyamete kadar alacaklıdır”

“Türkiye, ABD ve diğer terör destekçisi ülkelerden kıyamete kadar alacaklıdır. Özellikle ABD’nin teröre destek suçları sabittir. Bütün Türk Milleti’nin ödediği, ödemeye devam ettiği bu faturanın tahsili için Türkiye’nin uluslararası mahkemelerde dava açma hakkı kullanılmalıdır. İçeride ise, bedeli ödenemez olan bu faturanın, kanuni düzenleme yapılarak teröre destek veren kişi ve kurumlardan tahsilat yolu açılmalıdır.”

“Dünya gelse üstümüze yılmayacağız, yıkılmayacağız”

“Bütün zalimlerin hasmı olan Türk Milleti, ihanet ve husumet kuşatmasına karşı tek ses, tek vücuttur. Dünya gelse üstümüze yılmayacağız, yıkılmayacağız; yolumuzdan asla dönmeyeceğiz. Son terörist de ölünceye kadar mücadeleye devam edeceğiz. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettikleri gibi, tertemiz şehit kanları yerde kalmayacak, sorulacak hesap mahşere bırakılmayacaktır!”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER