MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı'dan Adana Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına destek

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı'dan Adana Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına destek

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, memurlara verilen 8 bin 77 liralık seyyanen zammın Adana Büyükşehir Belediyesi’nde neden ödenmediğini, ayrıca deprem tazminatlarının neden üç aylık eksik yatırıldığını sorguladı. 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Memur maaşlarına yapılan zammın ve deprem tazminatının Adana Büyükşehir Belediyesi’nde de geciktirilmeden ödenmesi gerekmektedir. Çalışanların daha fazla mağdur edilmemesi çağrısında bulunuyoruz.” dedi.

YUSUF KANLI'DAN MEMURLARA DESTEK...

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, devlet memurlarına verilen 8 bin 77 lira tutarındaki seyyanen zammın Adana Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan memurlara neden ödenmediğini, ayrıca Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat Depremleri nedeniyle bölgede görev yapan kamu personeline verilecek deprem tazminatlarının neden üç aylık eksik yatırıldığını sorguladı. 

“ÇALIŞANLAR NEDEN MAĞDUR EDİLMEKTEDİR?”

Başkan Yusuf Kanlı, konuya ilişkin açıklamasında, “Adana Büyükşehir Belediyesi yönetimi memurların haklarını neden göz ardı etmektedir, çalışanlar neden mağdur edilmektedir? Memurlara verilmiş zam ve tazminatın ödenmemesinde görevi ihmal suçu mu, yoksa başkaca art niyetli bir tasarruf mu veya bir mücbir sebep mi vardır merak ediyoruz.” ifadesini kullandı. 

SEÇİM DÖNEMİNDEKİ HARCAMALARI HATIRLATTI

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı devamla “Bu gecikmede ilan, reklam, tanıtım, konser, ulaşım, yakıt, konaklama, alışveriş kartı; eş dost ve ahbaplara özel hizmetler gibi seçim döneminde yapılan ölçüsüz, sınırsız harcamaların etkisi var mıdır açıklanması lazım. ‘Büyükşehir Belediye bütçesi artıya geçti’ idi ise, bu krizin sebebi nedir? Sebep ne olursa olsun memur maaşlarına yapılan zammın ve deprem tazminatının Adana Büyükşehir Belediyesi’nde de geciktirilmeden ödenmesi gerekmektedir. Çalışanların daha fazla mağdur edilmemesi çağrısında bulunuyoruz.” dedi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER