MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı’dan “5 Ocak Zafer Bayramı” önerisi!

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı’dan “5 Ocak Zafer Bayramı” önerisi!

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, bugüne kadar her yıl “Adana’nın Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü”, veya “5 Ocak Kurtuluş Bayramı” şeklinde anılan günün, “5 Ocak Zafer Bayramı” veya “5 Ocak Zafer Günü” olarak değiştirilmesinin daha uygun olacağını belirterek tarihi bir çıkış yaptı. Kanlı “Milli Mücadelemize ilham veren Adana’mızın bu alanda da diğer il ve ilçelerimize öncü olacağını ümit ve temenni ediyorum.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, bugüne kadar her yıl “Adana’nın Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü”, veya “5 Ocak Kurtuluş Bayramı” şeklinde anılan günün, “5 Ocak Zafer Bayramı” veya “5 Ocak Zafer Günü” olarak değiştirilmesinin daha uygun olacağını belirterek tarihi bir çıkış yaptı.

“Adana esin kaynağı olmuştur”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, işgalci Fransız güçlerinin Adana’dan kovuluşunun yıl dönümünde yaptığı açıklamada, “Adana ilimiz, Milli Mücadele tarihinde çok değerli bir yere sahiptir. Cumhuriyetimizin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Efendiler, bende bu vakayiin ilk hissi teşebbüsü, bu memlekette, bu güzel Adana’da vücut bulmuştur’ sözüyle de belirttiği gibi Adana, Milli Mücadelemiz için esin kaynağı olmuştur.” dedi.

“5 Ocak Adana’nın Zafer Bayramı”

Başkan Yusuf Kanlı, mesajında tarihi bir çağrıda da bulundu:

‘Her yıl 5 Ocak tarihinde, işgalcileri kovmanın sevinciyle haklı olarak kutlamalar yapıyoruz. Ancak, bu yıl bu vesileyle, sıradanlık kazanan bir hatayı düzeltmek gerektiğini ifade etmek istiyorum. Adına ‘5 Ocak Kurtuluş Bayramı’, ‘5 Ocak Kurtuluş Günü’ denilerek idrak ettiğimiz 5 Ocak günlerindeki kutlama ve anma faaliyetlerimizin, bundan sonra ‘5 Ocak Adana’nın Zafer Bayramı’, ‘5 Ocak Zafer Günü’ olarak ifade edilmesinin daha uygun olacağını düşünüyorum.”

“Diğer il ve ilçelere de öncü olacağını ümit ediyorum”

“Binlerce yıllık köklü geçmişe sahip, tarihi şan ve şerefle, sayısız zaferlerle dolu olan asil Türk Milleti’ne zihinsel işgalleri de sona erdirmek yaraşır. Bu nedenledir ki sömürgeci işgalcilere karşı atalarımızın verdiği kahramanca mücadelenin, ‘İşgalden kurtulma’ şeklinde eziklik anlamı içeren biçimde değil, ‘Düşmanı kovma’ şeklinde ‘Zafer’ vurgusuyla ifade edilmesi daha doğru olacaktır. Milli Mücadelemize ilham veren Adana’mızın bu alanda da diğer il ve ilçelerimize öncü olacağını ümit ve temenni ediyorum.”

“Vatandaşlarımızın Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum”

“Bu duygu ve düşüncelerle, Adana’mızın Zafer Bayramı kutlu olsun. Milli Mücadelemizin Önderi ve Cumhuriyetimizin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla anıyor, tüm hemşehrilerimin, vatandaşlarımızın Zafer Bayramı’nı tebrik ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER