MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci'yi ziyaret etti

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci'yi ziyaret etti

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci'yi ziyaret etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yaralanan polisler için "Geçmiş olsun" dileklerini ileten Avcı, ziyaretin ardından açıklamada bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci'yi ziyaret ederek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Adana'da görev yapan polislere "Geçmiş olsun" dileklerini iletti.

Furkan Vakfı'nın organize ettiği örgütlü kalabalık grupların Adana'da farklı noktalarda yürüyüş ve eylem yapmak istemesi, uyarılara rağmen polisi taciz edip direniş göstermesi üzerine çıkan arbedede 37 polis memuru yaralanmıştı. MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci'ye ziyarette bulunarak, yaşanan olaylarla ilgili duygu, düşünce ve üzüntülerini paylaştı.

AVCI, BAHÇELİ’NİN "GEÇMİŞ OLSUN" DİLEKLERİNİ İLETTİ

Başkan Bünyamin Avcı, Emniyet Müdürlüğü'nden ayrıldıktan sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Sürekli olarak bir şeyleri bahane ederek sokaklarda hak arama çabasını doğru bulmuyoruz. Alışkanlık haline getirilen bu zorbalıklara karşı şehrimizin, vatandaşlarımızın huzurunu, güvenliğini koruma adına önlem almak polise verilmiş kanuni bir görevdir. Adana polisi bu görevi ifa etmektedir. Söz konusu olaylarda çıkan arbedede bir polisimizin ayağı kırılmış, 37 polisimiz yaralanmıştır. Bu vesileyle ziyaret ettiğimiz Adana Emniyet Müdürümüz Sayın Doğan İnci nezdinde Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin tüm polislerimize 'Geçmiş olsun' dileklerini ve selamlarını ilettik."

"DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ"
MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı şöyle devam etti: "Türkiye'nin var olma mücadelesi adına yürüttüğü terörle mücadeleye karşı çıkan bir örgütün neden olduğu ve sürekli hale getirilen olaylar masum görülemez. Devletimizin iç güvenlik duvarını aşındırma, sivil itaatsizliği yaygınlaştırma amacı bilinen bu tür organize eylemleri milletimiz tasvip etmez. Devlet hepimizin devletidir. Polis hepimizin evladı, hepimizin kardeşidir. Kanun, nizam tanımayan, zorbalığı meşru hak kabul eden zihniyete halk yardakçılığı adına destek vermek, sahip çıkmak da asla doğru değildir. Biz, bedeli ne olursa olsun devletimizin yanında olmaya devam edeceğiz."

BAHÇELİ "TERTEMİZ ALINLARINDAN ÖPÜYORUM"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis'teki grup toplantısında yaptığı konuşmada polise karşı direnç gösteren grupların neden olduğu olayları önlemeye çalışan Emniyet Teşkilatı için "Bütün Emniyet Teşkilatımızı hassaten kutluyor, özellikle Adana’da görev yapan her polisimizin tertemiz alınlarından öpüyorum." demişti.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER