Kozan’ın Yöresel Ürünlerinin Tanıtımı İçin Çalışma Başlatıldı

Kozan’ın Yöresel Ürünlerinin Tanıtımı İçin Çalışma Başlatıldı

Kozan Belediyesi ve Kozan Kent Konseyi işbirliği ile yöresel ürünler e-ticaret yöntemi ile tüm dünyaya tanıtılmaya başlandı.

Kozan Belediyesi ve Kozan Kent Konseyi işbirliği ile Ebulfez Elçibey Sosyal Yaşam Merkezi'nde oluşturulan yöresel ürünler e-satış yöntemi ile tüm dünyaya gönderiliyor. 

Kozan Belediye başkanı Kazım Özgan, Kozan Belediyesi iştirakler Müdürü Burak Kamalı ve Kozan Kent Konseyi Başkanı Derya Tüfekli e-ticaret yöntemi ile Kozan'ın kendine özgü yöresel ürünlerinin başta Türkiye olmak üzere tüm dünyaya gönderildiğini ifade etti.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan uzun süredir Ebulfez Elçibey Sosyal Yaşam Merkezi'nde Kozan'ın yöresel ürünlerinin hazırlandığına dikkati çekerek, pandemi nedeni ile birebir satışların çok azaldığını ancak e-satış yöntemi ile bu konuda da Kozan Belediyesi'nin büyük başarı gösterdiğine dikkat çekti.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan; "Bizler Kozan'daki değerlerimizi, yöresel ürünlerimizi Kozan markası ile paketleyip sanal ticaret yöntemi ile müşterilerimize ulaştıracağız. Nar ekşisi, maya reçeli gibi ürünlerimizi cam kavanozlarda hijyenik bir şekilde paketleyip vatandaşlarımızın sofrasına ulaştıracağız. Sadece Kozan'ın yöresel ürünlerini değil Saimbeyli, Tufanbeyli, Feke gibi ilçelerimizde yetişen ürünlerimizin satışını da yine e-satış üzerinden gerçekleştireceğiz. Buradaki ürünlerimizi sadece Türkiye'ye değil dünyanın her yerine göndermeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kozan Belediyesi İştirakler Müdürü Burak Kamalı’da Kozan Belediyesi olarak yöresel ürünlerin temin edilmesi, paketlenmesi ve müşterilere gönderilmesi noktasında altyapının hazır olduğunu ve şu anda e satışların büyük satışlar yapan internet siteleri aracılığı ile yapıldığına dikkat çekti. Kamalı; “Belediye Başkanımızın girişimleri ve bize bu konuda vermiş olduğu desteklerle yöresel ürünlerimiz tanıtımı ve satışını yapmak üzere işletme iştirakler müdürlüğümüzce çalışmalara başladık.Amacımız Kentimizin doğal ve yöresel ürünlerini hem tüm Türkiye’ye tanıtmak hem de üreticimize destek olmaktır.Sloganımız Kozan Belediyesi olarak Kozan’ımızın yöresel lezzetlerinin tüm Türkiye’ye tanıtılıp, tattırılmasına öncülük etmektir.Bu kapsamda çalışmalarımıza narenciye satışı ile başlamış bulunmaktayız. Günümüzde yaygın olarak kullanılan e-ticaret alışveriş siteleri, n11, trendyol, facebook ve instegram gibi sosyal medya üzerinden ayrıca www.kozanyoresel.com internet adresimizden tüm vatandaşlarımız yöresel ürünlerimizi satın alabileceklerdir.Ürünlerimizi pazarlarken Başkanımızında talimatları ile en kaliteli ve en taze ürünleri seçip paketleyip satışa sunmaktayız.”

Ebulfez Elçibey Sosyal Yaşam Merkezi bahçesinde Çukurova Üniversitesinden alınan içeriğinde bol miktarda bulunan C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren, şeker hastalığına çok faydalı KAMKAT fidanları dikiyoruz ayrıca KAMKAT reçeli satışına da başlandı.

Kozan Belediyesi Yöresel Ürünler adı altında almış olduğumuz marka tescilimizle paketlemiş olduğumuz yöresel ürünlerimizi Turizm açısından büyük önem taşıyan restorasyonu yine Başkanımızın yapmış olduğu yukarı çarşı, Hoşkadem Camii karşısında bulunan Yöresel Ürünler Satış ofisimizi açmak için çalışmalarımız başlamış olup en kısa sürede açılışını yapacağız. Ayrıca yöre halkımıza ve yol güzergahı açısından önem arz eden Kozan Adana yolu üzerinde ve Muhsin Yazıcıoğlu Parkımız içerisinde de Yöresel Ürünlerimizi satışa sunmayı planlıyoruz.

Portakal ve Limonlarımız Türkiye’nin birçok şehrine ulaşmaya başladı. Geri dönütler çok olumlu ve memnun edici. İstanbul Ataşehir Belediye Başkanımıza ücreti karşılığı giden portakallarımızdan Başkan Bey duyduğu memnuniyet karşısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da portakal yollamamızı istedi. Bugün Genel Başkana portakal ve limonları toplatılıp hazırlandı ve yollanmak üzere kargoya teslim edildi. Buna benzer bir çok üst düzey kurum ve yetkiliye ayrıca diğer bize ulaşan tüm müşterilerimize en iyi hizmeti vermek adına çalışmalarımıza Belediye Başkanımız Kazım Özgan’ın katkılarıyla devam etmekteyiz.

@kozansosyalyasam instegram adresimiz

Telefon whatsapp Hattı:05498331372”

Kozan Kent Konseyi Başkanı Derya Tüfekli’de Kent Konseyi olarak Kozan’ın gelişmesi, tanıtılması açısından bir köprü vazifesi gördüklerini ve bu konuda da Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ın kendilerine yardımcı olduğunu ve önerilen maddelerin teker teker yerine getirildiğine dikkat çekti.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ve beraberindekiler Sosyal Yaşam Merkezi bahçesine hem lezzeti hem de fiyatı ile son zamanlarda Kozan bölgesinde dikkat çeken kamkat fidanlarının dikimini gerçekleştirdiler.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER