Kamuya Yararlı Bir İşte Ücretsiz Çalışma Yükümlülüğü İş Birliği Protokolü İmzalandı

Kamuya Yararlı Bir İşte Ücretsiz Çalışma Yükümlülüğü İş Birliği Protokolü İmzalandı

Adana Valiliği ile Cumhuriyet Başsavcılığı arasında Kamuya Yararlı Bir İşte Ücretsiz Çalışma Yükümlülüğü İş Birliği Protokolü imzalandı.

İmza törenine, Adana Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, Adana Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Başkanı Mehmet Ali ÇOLAK, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bilal GÜMÜŞ, Adana Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mehmet TORUN, Seyhan Kaymakamı Ekrem İNCİ, Adana İl Emniyet Müdürü Ahmet Hakan ARIKAN, Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili Taşkın ÇÖREKLİ, Adana Cumhuriyet Savcıları Zafer SEÇKİN ve Osman İLKUTLİ, Adana Denetimli Serbestlik Müdürü Can DEVECİ ve Adana Gençlik ve Spor Müdürü Muzaffer İÇTİMAR katıldı. 

Törende kısa bir değerlendirmede bulunan Vali Köşger, insan odaklı ve toplum temelli bir uygulama olan denetimli serbestlik sistemi kapsamında kamu yararlı bir işte ücretsiz çalıştırılma yükümlülüğünün öncelikli hedefinin; kamunun ücretsiz iş gücünden yarar sağlaması, yükümlülerin sosyal hayata uyumları, sorumluluk bilinçlerinin gelişmesi ve iş disiplini kazanmaları olduğunu söyledi.

Bu kapsamda hakkında kamu hizmeti sorumluluğu verilen yükümlülerin, Adana Adli Yargı ağında bulunan kamu kurumlarında günde en az 2 en fazla 8 saat süreyle ücretsiz çalıştırılabilmesi amacıyla bu iş birliği protokolünü imzaladıklarını aktaran Vali Köşger, atılacak imzaların hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. 

Konuşmasının ardından Vali Yavuz Selim Köşger ve Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, protokolü imzaladı.

Protokol imza töreninden sonra Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Çocuk Hizmetleri Bürosu serbest zaman etkinlik alanında incelemelerde bulunan Vali Köşger; suça sürüklenen çocukların yetişkinlerden ayrı olarak Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü hizmet binasına alındığı güvenli alan ile çocukların serbest zamanlarını geçirecekleri satranç, zeka oyunları, masa tenisi, langırt oyunu bölümü ile yeni oluşturulmuş kütüphane hakkında bilgi aldı.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER