Jülide Sarıeroğlu, “Ortak akılla sorunların çözümüne inanan bir partiyiz”

Jülide Sarıeroğlu, “Ortak akılla sorunların çözümüne inanan bir partiyiz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “AK Parti olarak istişareye, birlikte çalışma kültürüne, ortak akılla sorunların çözümüne inanan bir partiyiz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Adana DSİ Tesisleri'nde düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması'nda konuştu.
Sarıeroğlu, kadın çalışmalarını her zaman siyaset üstü olarak değerlendirdiklerini belirtti.

Sivil toplum kuruluşlarının güçlü, sahada aktif olduğu şehirlerde sorunların çözümünün, ihtiyaçların, taleplerin, beklentilerin yerine getirilmesinin çok daha kolay olduğunu vurgulayan Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

"AK Parti olarak istişareye, birlikte çalışma kültürüne, ortak akılla sorunların çözümüne inanan bir partiyiz. Özellikle kadın kolları teşkilatımızı da bu anlamda bir okul olarak görüyoruz. 11 milyon üyemizin yarısı kadınlardan oluşuyor. Adana, kadın nüfusu erkeklerden fazla olan illerden birisi. Gerçekten şehrimizin her noktasında kadınların izi, emeği görünür şekilde var. Bugün Adana'mızdan da kadın kollarımızın heybesine çok kıymetli bilgiler, birikimler, konmuş olacak. AK Parti olarak devrim niteliğinde kadın düzenlemeleri yapan bir siyasi hareket olarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde hem genel merkez düzeyinde yaptığımız çalışmalar hem kadın kollarımızın sahalarda yapmış olduğu çalışmalarla inşallah kadınlarımızı, gerek karar alma mekanizmalarında gerek hayatın her alanında daha görünür, aktif, etkin kılmaya, bu yönde çalışmalar yapmaya hep birlikte devam edeceğiz."

Kadın eksenli sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin sorunlarının, taleplerinin dinlendiği ve görüş alışverişinde bulunulduğu toplantıya AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can da katıldı. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER