İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mersin ve Adana Seyhan'ın da içinde olduğu belediyeler hakkında haftaya basın toplantısı yapacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mersin ve Adana Seyhan'ın da içinde olduğu belediyeler hakkında haftaya basın toplantısı yapacak

Bakan Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığının Plan ve Bütçe Komisyonunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, isim vererek bazı belediyelerin terör örgütlerine neler yaptıklarını haftaya basın toplantısıyla açıklayacağını ifade etti.

İçişleri Bakanlığının Plan ve Bütçe Komisyonunda, 2023 yılı bütçesinin görüşmelerinde sunum yapan Bakan Soylu flaş açıklamalarda bulundu.

Terör Soruşturmaları yazılı kırmızı bir defter havaya kaldırarak Konuşan Bakan Soylu; "Önümüzdeki hafta basın toplantısı ile açıkladığımda sizin söylediğinizin nasıl yalan olduğunu, belediyelerin nasıl terör örgütlerine peşkeş çekildiğini söylerim. Bütün belgeleri ile beraber Mersin Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adana Seyhan Belediyesi, Ataşehir Belediyesi olmak üzere bütün belediyelerle ilgili terör örgütlerine neler yapıldığını göstereceğim. Hem anlaşma yapacaksın HDP ve PKK ile hem terör örgütlerinin üyelerini oraya koyacaksın hem de diyeceksin ki Bunun suçlusu İçişleri Bakanlığıdır yok öyle."

Özkoç'un Bakan Soylu'ya, "Neden haftaya açıklıyorsun, burada açıkla" sözleri üzerine Bakan Soylu, "Sana o keyfi bu akşam yaşatmayacağım, önümüzdeki hafta yaşatacağım" dedi.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER