Feke Tapan 2. Turizm ve Lavanta Festivali başladı

Feke Tapan 2. Turizm ve Lavanta Festivali başladı

Feke Tapan Turizm ve Lavanta Festivali’nin bu yıl ikincisi düzenlendi. 

Etkinlik,  yamaç paraşütü gösterileri ile çocuk oyunları ve yarışmalarıyla başladı. Festival alanında bir konuşma gerçekleştiren Adana Valisi Elban geçen yıl da festival için burada olduklarını belirterek "Geçen sene ile kıyaslandığımızda bu yılki kalabalık, katılım çok daha fazla. Öyle tahmin ediyorum ki birkaç sene sonra bu alanlar gelen misafirleri, festivale katılmak isteyenleri alamaz duruma gelecektir. Demek ki doğru ve yerinde bir iş olmuş." dedi.

Festivalin insanların kaynaşmasına, bir araya gelmesine de güzel bir vesile olduğunu söyleyen Vali Elban, "Bizim festivallerden beklentimiz birkaç yönlüdür. Bunlardan biri, burada olduğu gibi insanlarımızın hep birlikte olmasıdır. Eskiden toy, şölen geleneğimizde olduğu gibi esas amacımız bir ve beraber olduğumuzu dosta düşmana göstermektir. Bu festival de bu manada güzel bir örnek." dedi.

Çukurova'mız kadar Toroslar'ımızın da çok mümbit olduğunu ifade eden Vali Elban, "Özellikle tıbbi aromatik bitkiler açısından çok zengin. Burada festivalini yaptığımız lavanta aslında bir sembol. Lavantayla birlikte bu bölgede endemik açıdan dört yüzün üzerinde farklı tür barındırıyoruz. Her türün yetiştirilmesi, toplanması, işlenmesi, pazara kavuşturulması ve ekonomik bir değere dönüşmesi çok önem arz ediyor." dedi.

Bu organizasyonda emeği geçen çok sayıda insanın olduğunu dile getiren Vali Elban, "Feke Belediye Başkanımız Ahmet Sel başta olmak üzere 

Feke Kaymakamımız Koray Yanıktepe'ye kamu kurum temsilcilerimize, festivalimizin düzenlenmesine katkı sunan belediyelerimize, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Ellerinize, emeğinize sağlık. Hakikaten çok tertipli, düzenli, güzel bir organizasyon olmuş. İnşallah seneye çok daha büyük bir organizasyonda çok daha büyük bir kalabalıkla yine bir arada olmayı temenni ediyorum." dedi.

Etkinliğe Vali Elban’ın yanı sıra MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Afyon Milletvekili Mehmet Taytak, Feke Kaymakamı Koray Yanıktepe, Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe, Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, Karaisalı Belediye Başkanı Sadettin Aslan, kamu kurum ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER