Faruk Aytek MÜSİAD Adana Şubesi Ziyaretinde Önemli Mesajlar Verdi

Faruk Aytek MÜSİAD Adana Şubesi Ziyaretinde Önemli Mesajlar Verdi

AK Parti Adana Milletvekili ve Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Faruk AYTEK, Müsaid Adana Şubesini ziyaret etti.

Ziyarette Müsiad Adana Şubesi Başkanı Ömer Tekdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle önemli konularda fikir teatisinde bulundu.

BULUNDUĞUM KOMİSYON 5 FARKLI BAKANLIĞI KAPSAMAKTADIR

Adana’nın sanayi ve ticaret başta olmak üzere kalkınması ve daha ileri seviyede olması için her alanda çok çalışacağız. Sizler bizi projelerle zorlayın; biz de hem meclisimizi hem komisyonumuzu hem de bakanlıklarımızı zorlayalım. Adana’mızın âli menfaatleri için ne gerekiyorsa biz hazırız. Bu çerçevede yapılacak tüm projelerin takipçisi olacağıma söz veriyorum.

MÜSİAD’TAN BEKLENTİMİZ ÇOK FAZLA

Müsiad üstlendiği misyon gereği vizyonunu her zaman maksimum derecede tutmalıdır. Potansiyeli itibariyle Müsiad Adana’nın sanayisi ve ticareti için önemli adımlar atmalıdır. Müsiad çok daha fonksiyonel işlere imza atabilir. Bu anlamda Müsiad üyelerinden gelecek her proje bizim için katma değer olacaktır. 

ÖMER ÇELİK ADANA ve BÖLGE İÇİN BÜYÜK FIRSATTIR

Sayın bakanımız Ömer Çelik, Adana aşığı bir isimdir. Bugün hangi ilden aday olmak istese 1. Sıradan aday gösterilir ancak o Adana sevdasından dolayı ismini Adana ile müsemma hale getirmiştir. Adana’nın kalkınması için kendisine ulaşan tüm projeleri aynı anda çözmüş ve hayata geçirilmesini sağlamıştır. Örneğin; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü yıllardır bekliyordu. Zeydan Karalar bu köprüyü yapamayacağını söylediğinde konu Ömer Bey’e intikal etti. Sn.Bakanımız da hemen harekete geçerek köprünün bitilmesi için Ulaştırma Bakanlığımıza aracı oldu ve eser Adana’mıza kazandırıldı. Yine aynı şekilde müzemiz Ömer Bey’in Kültür Bakanlığı döneminde planlandı; bugün Türkiye’nin en büyük müzelerinden biri olarak Adana’mıza hizmet vermektedir. Dolayısıyla Ömer Çelik Adana’mız için ciddi bir gerekliliktir. Biz yapılan ve yapılacak olan tüm projeleri Bakanımızın desteğiyle takipçisi olacağız ve hayata geçirilmesini sağlayacağız.

MERKEZİ HÜKÜMETİN ADANA’YA DESTEKLERİ BİRÇOK İLDEN DAHA FAZLA

Klişeleşmiş bir cümle var; “Adana sahipsizdir” diye. Ben bu sözün içinin boş olduğunu özellikle araştırdım. Konya, Antalya, Gaziantep, Mersin gibi büyükşehirler her zaman Adana ile kıyaslanırdı. Ancak araştırmalarımızda gördük ki tüm bu kıyaslanan illere nazaran merkezi hükümetin yatırımları Adana’da daha fazladır. Ancak yerel yönetim vasatın da altında olduğu için bu yatırımlar gölgede kalmaktadır. Sadece son dönemde hayata geçirilmesi planlanan projeler dahi Adana’nın sahipsiz olmadığının en net göstergesidir. Karataş ilçemizde yapımı devam eden ve dünyada eşi benzeri çok az olan Balıkçılık OSB ve Sera OSB, Kocaeli’nin hemen hemen 10 katı büyüklüğünde Ceyhan’a yapılması planlanan Kimya OSB, gıda ihtiasas projeleri bunların bazılarıdır. 

MÜSİAD ADANA ŞUBE BAŞKANI ÖMER TEKDEMİR’DEN İŞ BİRLİĞİ MESAJI

Sayın vekilimizin ticaretin ve sanayinin içerisinden geliyor olmasından ziyadesiyle memnunuz ve heyecanlıyız. Müsiad’ın misyonu ve vizyonu hakkındaki tespitlerine, beklentilerine eksiksiz katılıyoruz. Biz, vekilimizin işaret ettiği projeleri planlayarak farkındalık oluşturacağız. Bu anlamda hem Bakanımız Ömer Çelik ile hem de vekilimiz Faruk Aytek ile iş birliği içerisinde çalışacağız. Ömer Bey’in Adana’mız için fırsat olduğunun bilincindeyiz. Aynı zamanda ekonomi dünyasının içerisinden TBMM’ye giden vekilimizin de ciddi bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. 

Bizler sivil toplum bileşenleri olarak şehrimizin kalınması için daha çok çalışacağız. Mecliste sağlanan bu muazzam uyum iş dünyamıza da yansımıştır. Bu vesileyle üreten ve katma değer sağlayan projelerimizle şehrimize hizmet etmeye, bölgede ciddi bir potansiyel olmaya gayret edeceğiz.

Vekilimizin burada olmasından, verdiği mesajlardan ve proje merkezli desteklerinden dolayı oldukça mutluyuz. İnşallah bu dönem maksimum seviyede çalışarak Türkiye Yüzyılının taçlanmasında katkı sunacağız.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER