Devlet Bahçeli’nin sloganı Adana’da hayat buluyor

Devlet Bahçeli’nin sloganı Adana’da hayat buluyor

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yerel üretim ekonomisinin önemine atıfla ifade ettiği “Doğduğum yerde doymak istiyorum” sloganı Adana’da somut bir gerçeğe dönüştü.

Hüseyin Sözlü’nün Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde birçok ilçede MHP’nin “Halkı doğduğu yerde doyurma” projesi kapsamında atılan adımlar meyvesini vermeye devam ediyor. Yedi yıl önce Feke’de ekilen lavanta tohumları sadece çiçek tarlalarına dönüşmekle kalmadı, “Lavanta Festivali” ile ilçenin gelişiminin ve dışa açılımının da itici gücü haline geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yerel üretim ekonomisinin önemine atıfla ifade ettiği “Doğduğum yerde doymak istiyorum” sloganı Adana’da hayat buluyor. 

Tohumlar yedi yıl önce atıldı

Hüseyin Sözlü’nün Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde birçok ilçede MHP’nin “Halkı doğduğu yerde doyurma” projesi kapsamında atılan adımlar meyvesini vermeye devam ediyor. Yedi yıl önce Feke’de ekilen lavanta tohumları sadece çiçek tarlalarına dönüşmekle kalmadı, “Lavanta Festivali” ile ilçenin gelişiminin ve dışa açılımının da itici gücü haline geldi.

Bu yıl ikincisi düzenlendi

Feke Belediyesi ve Sarıçam Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nın da destekleriyle bu yıl ikincisi düzenlenen Feke Tapan Turizm ve Lavanta Festivali’ni düzenlediler. Festivale MHP Genel Başkanı Sadir Durmaz, Adana Valisi Süleyman Elban, MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, MHP MYK Üyesi Milletvekili Muharrem Varlı, MHP MYK Üyesi Milletvekili Mehmet Taytak, Feke Kaymakamı Koray Yanıktepe, MHP İl Divan Kurulu Üyeleri, Ankara Ülkü Ocakları Başkanı Abdullah Yüksel, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Cem Tutsoy, ilçe başkanları, belediye başkanları ve davetlilerin yanı sıra yöre halkı ile ilçe dışından çok sayıda vatandaş katıldı.

Durmaz: Belediyelerimiz yerelde kalkınmayı destekliyorlar

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, lavantanın festivalde sembolik bir ürün olduğunu, bu tür etkinliklerin ilçenin ulusal ve uluslar arası tanıtımına katkı sunduğunu belirtti. Durmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yerel üretim ekonomisinin önemine atıfla ifade ettiği ‘Doğduğum yerde doymak istiyorum’ sloganını hatırlatarak “Belediyelerimiz yıllardır yerelde kalkınmayı, halkın refahını artırmayı hedefleyerek çalışıyorlar. Bu vesileyle Sayın Genel Başkanımızın sloganını fiilen uygulayarak nice hanenin doğduğu yerde doymasına vesile olan Feke ve Sarıçam Belediyelerimize, bu projelere ve etkinliklere destek veren Adana Valiliğimize, Tarım ve Orman Müdürlüklerimize, Kültür ve Turizm Müdürlüklerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Yusuf Kanlı’dan belediyelere teşekkür…

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı da, MHP’nin “Tarım Kent” projesini canlandıran, “Milliyetçi-Üretken Belediyecilik” modelini uygulayan MHP’li belediyelerin, halkın refahını önceliğine almanın yanında birlik, beraberlik içinde huzurlu ve güvenli bir gelecek için de çalıştıklarını anlatarak festivali gerçekleştiren Feke ve Sarıçam Belediyelerine teşekkür etti.

Lavanta tarlaları gezildi, konserler verildi

Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel ve Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ da festivalde birer konuşma yaptılar. Kadın çiftçilerin ürünlerinin de sergilendiği, çeşitli etkinliklerin düzenlendiği festivalde katılımcılar lavanta bahçelerini gezerken, etkinlik sanatçılar Ahmet Şafak ve İnci Mercan konseriyle sona erdi.

Sadir Durmaz’dan ziyaretler…

Bu arada MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Adana’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ı ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi alan Durmaz, kaza sonucu düşerek yaralanan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’a hastanede “Geçmiş olsun” ziyaretinde bulunurken, kalp krizi sonucu geçen Mayıs ayında hayatını kaybeden MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı’nın mezarını da ziyaret etti. Durmaz’a MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı da eşlik etti.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER